Heřman

Potvrďte správná tvrzení o ČOKOLÁDĚ.

  1. – Čokoládá ve větším množství otupuje mozek
  2. – Čokoláda uvolňuje svaly a pomáhá mírnit bolest
  3. – Čokoláda snižuje chuť k jídlu

Nejlepší odpověď
MacChill

Věřil bych dvojce

Další odpovědi
Damiana

Ad a) jelikož se považuje za silné afrodiziakum, lze souhlasit 🙂
Ad b) obsahuje hořčík, ten má protikřečové účinky
Ad c) je hodně sytá a rychle dodá energii, tak proč ne (já, když si dám čokoládu, tak pak opravdu nemám hlad)

 -  Z hlediska výživy je v čokoládě určitý obsah bílkovin, různé množství cukru a některé minerály. Hořká čokoláda je například dobrým zdrojem železa a hořčíku a všechny druhy čokolád obsahují draslík. V čokoládě najdeme také látky, které mají mírně povzbuzující účinek, ale u citlivých osob mohou spouštět migrénu.

  • Také zvyšuje hladinu serotoninu a endorfinů v mozku, což má povzbuzující efekt. Takzvané čokoládové opojení vzniká vlivem látky zvané fenyletylamin, která je běžně přítomna v mozku a pravděpodobně se uvolňuje v okamžicích citového vzrušení. Odtud tradiční dárek z lásky – bonboniéra – nebo také touha po čokoládě, která některé lidi postihuje, když se jejich partnerský vztah hroutí. Čokoláda také obsahuje stimulanty teobromin a kofein, které zvyšují bdělost. Zbývá dodat, že někdo se utěšuje čokoládou proto, že si ji spojuje s příjemnými prožitky z dětství nebo si na ni vzpomíná jako na odměnu.

Kdo plánuje horskou turistiku, vysokohorskou expedici nebo celodenní rybaření, neměl by opomenout přibalit ke svačině jednu dvě tabulky čokolády. Roku 1993 přežili čtyři Britové šest dní v zasněžené divočině Kavkazu díky třem tyčinkám Mars. Skotští horští vůdci radí všem, kdo se vydávají na jednodenní túry, vzít si s sebou něco teplého k pití a stravu s vysokým obsahem energie, například čokoládu. Čokoláda je i v denních přídělech americké armády, a jedí ji dokonce i astronauti ve vesmíru.

venkovan

Čokoláda je zajímavá hmota, dar bohů. Takže všechny tři body beru. I to, že otupuje mozek ve větším množství.
když jsem kdysi denně chodíla hluboko do míst, kde prakticky civilizace byla hodně vzdálená, tak kolokrát jsem v pohodě a bobré náladě vydržel s jednou velkou tabulkou hořké čokolády celý den. Lepší než tahat sebou krajíce chleba atd.