Jak zvětšit jednotku C ve win 7. popřípadě uvolnit místo?

Potřebuji zvětšit jednotku C ve win 7. popřípadě uvolnit místo. (PC jsem už projel spousty různými programy jako CCLEANER , vymazal jsem spousty programů ale stále mám volno asi jen 100- 300mb). Prosím o polopatický návod jak na to, co se týká problému s pc jsme naprostý analfabet
Doplňuji:
mám30gb jednotku C: jinak 1 terra D: 350 gb free /// f:150 gb free

Odpovědi:

Stříbrný

Projížděním počítače Ccleanerem mnoho místa na disku nezískáš. Nejvíc volného místa získáš smazáním nepotřebných nebo duplicitních souborů.

Zlatý

Použij Správce disků (Start -> Ovládací panely -> Správa počítače)...

Bronzový

Windows už budou stejně poškozený, tak co reinstall a nově si nastavit větší oddíly
Doplňuji:
Za tím 30 gb diskem čuju ssdčko. Odinstaluj nějaký software a instaluj na jiný svazek. Mám windows 8.1 na 20 gb oddíle a taky se to dá používat. Na desktopu mi windows zabírá 26 gb. Řešení existuje, ale není to žádnej čistící software. Tím sis akorát nabořil registry a systém jako celek.

Zlatý

pokiaľ máte 10 gb disk, toho miesta moc nenašetríte (krištáľovú guľu mám v čistiarni, netuším, aký máte disk).

čo tak kúpiť väčší disk, prípadne externý disk?

najlepšie upratuje disk programček format c:

;-Q
Doplňuji:
ani po doplnení nevieme, či márte dva oddiely na JEDNOM disku, alebo DVA disky.

ak automaticky pri inštalácii čohokoľvek odklepnete inštalovať do c:/...., tak sa nedivte, že disk je plný.
využívajte i inštaláciu na d:/ alebo iný disk, na každom z nich môžete mať /Program Files/

doporučenie:
otvorte c:/program files a všetky programy, ktoré tam máte, odinštalujte a nainštalujte ich na d:/program files (pokiaľ nemáte viac diskov k dispozícii).
na c:/ nechajte iba systém.
ak viete, presuňte i zložku dokumenty a users (využite funkciu mklink v opravnom režime - ak vám to nič nehovorí, tak to radšej neskúšajte).

potom vyčistite cleanerom disky, registre.
úspora miesta by sa mala prejaviť.

;-Q

no a hotovo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.