procsy122

potřebuji nějakou venkovní aktivitu pro děti 1 stupně nejlépe bez pomůcek

nevím jestli to má byt pro jednotlivce nebo skupinu ale hlavně to musí zvládnout a zabavit jak 1 tak 5
Doplňuji:
de o to že já su na internátě má to byt pro děti z nedaleké školy moc detajlu nevím protože to je úkol od naší třídní která se s ničím nepáře a tak nám k tomu téměř nic neřekla .Zítra to máme nahlásit co jsme vymysleli , mělo by to být nejspíš něco sportovního rázu ale vůbec si nevím rady

Odpovědi
badisko

http://www.ta­boreni.cz/hra/ zde jich mas hafo…tak napiklad..
Stavění lesních domků
Výtvarná hra rozvíjející fantasii, kreativitu a zručnost.

Lov bizonů
Propracovaná běhačka, při které se děti rozdělí na lovce a lovenou zvěř. A do toho ještě běhají vedoucí…

Indiánský tanec
Která družina zatančí u večerního ohně nejhezčí indiánský tanec? A kdo bude mít navíc nejhezčí kostýmy?

Rychlý posel
Kdo proběhne nejrychleji vyznačenou trasu? Nemusí to být ten nejrychlejší, protože trasa má spoustu slepých odboček.

Ruce nahoru
Dešťovka, kterou se dětem můžete pomstít za hodiny zlobení. Kdo vydrží s rukama nad hlavou nejdéle?

Hajzlbába
Získejte od hajzlbáby co nejvíce útržků toaletního papíru a dejte si přitom pozor by vás nechytili Průjem, Zácpa a Střevní chřipka

atd… vzdy si to muzes upravit podle sebe ne?..vice ve zdroji…

Doplňuji:
PS; pomucky jsou treba improvizuj..:D

Zdroj: http://www.ta­boreni.cz/hra/

led

Hier vonku, v prírode, alebo v meste je strašne veľa.
Dôležité sú deti, ich vek, zdravie. Hry s „mičudou“ či už na školskom dvore, alebo kdesi na lúke je jedna z variant.
jedna z mnohých:
Hon na líšku – pre staršie deti, možno hrať nielen v lese, ale s malou zmenou aj v obci.
1 – Líška sa snaží dostať do kurína, Domáca hydina sa jej snaží bez pomocí rúk (má predsa krídla), bez úderov, kopaní a chytaní, brániť v uchmatnutiu kuriatka (určený predmet).
2 – Líška uchmatla Kuriatko (určený predmet), pes spolu s poľovníkmi sa snaží Líšku pomocou zanechaných stôp a indícií (nápověď) nájsť v jej brlohu a Kuriatko zachrániť.
Ako indíciu možno napríklad použiť „10 stop na východ od stromu se studánkou, hledícího na Kostolí věž“ verím, že takých stromov naozaj nie je veľa, ale núti to hráčov pozorne sledovať a poznať krajinu. V mestkej variante možno použiť opis pamätihodnosti, obchod, či miesto spoločného zážitku: „tři brány na půlnoc od místa, kde setkají se cesty naše, ráno, než učíme se. Pak půjdem kolébati Slunce-dítě po sta krocích nájdem liščí doupě“ myslím, že indícia je jasná,
Tri brány domov severne od miesta, kde sa stretávate pri ceste do školy.Potom smerom na východ (kde ráno vychádza Slnko) po sto krokoch nájdete predmet Líšku, čo hľadáte.

Jsemtady

Sipkovana .. udelaji se sipky treba z vetvicek apod. Ktere vedou k pokladu, oni pak jdou po trase sipek. Cestou jsou i ukoly trebas skakat na jedne noze, sebrat kamen, pampelysku apod.

SuzanKa

Co třeba pro teoretickou přípravu tuto hru https://www.hrac­kyvzdelavacky­.cz/pipasik-moje-sbirka-motylu/ a pak to praktikovat s dětmi venku? :)

badisko

vem micudu a hrajte micove hry ..taky by se spuntum urcite libil plamenomet …ale ten asi tak rychle nesezenes …koukam Moravanda ..:D