Potřebuji na adventní věnec 28 svíček? Když druhý den svítí 2 svíčky, 3. den 3 tak těch 7 by bylo málo?

Doplňuji:
barnajka mě vysvětlila princip fungování hry se svíčkami. Děkuji! 🙂

Nejlepší odpověď
barnajka

Proč 28?? :)

Advent je období 4 týdnů před Vánoci. Na každý týden připadá na adventním věnci 1 svíčka.

Čili: 4 týdny adventu⇒ 4 svíčky na věnci

První adventní neděli si zapálíte na věnci 1 kteroukoliv svíčku.

Druhou adventní neděli (dnes) jste si měl zapálit opět tu první svíčku + k ní přidat ještě jednu další.

Třetí adventní neděli (za týden) zapálíte tu první svíčku, druhou svíčku + zase ještě jednu přidáte. Celkem vám tedy budou hořet tři

No a poslední adventní neděli to budete mít nejjednodušší, bez počtů a přemýšlení: zapálíte si všechny čtyři svíčky najednou :)

Svíčky na věnci se nezapalují každý DEN, ale každý TÝDEN.
A vždycky o jednu víc, než jste si jich zapálil ten týden předtím.
Takže 28 jich opravdu potřebovat nebudete, 4 budou stačit bohatě :)

Další odpovědi
terry

Kterých těch 7?

Děda Louda

28 svíček budeš potřebovat na sedm adventních věnců.