Zvědavý

Potřebuje člověk maturitu, aby mohl dělat strojvedoucího ??

A když ano, vadí, že je z oboru „Provozní technika“ ? (To je obor, kde se člověk učí pracovat s CNC stroji) Jaký musím absolvovat kurz, abych mohl dělat strojvedoucího?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, musí mít maturitu a absolvovat delší kurz. Podrobněji ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://www.dno­viny.cz/zelez­nicni-doprava/dopravci-maji-stale-nedostatek-kvalifikovanych-strojvudcu

Další odpovědi
da ny

„Strojvedoucí musí být člověk spolehlivý, fyzicky zdatný, psychicky vyrovnaný, zodpovědný, s technickým myšlením a prostorovou představivostí. Mělo by se jednat o člověka, který je schopný zvládat zátěžové a stresové situace.“

Velká odpovědnost, práce ve směnách, pátky, svátky, víkendy. …
Pravidelná školení a psychotesty.

„DVI zajišťuje také rekvalifikaci Zájemce o práci strojvůdce, který nemá pat-řičnou kvalifikaci, má dvě možnosti si potřebné vzdělání a dovednosti doplnit. Častější variantou je přihlášení se k výuce coby zaměstnanec konkrétního dopravce. Zajištění kurzu a jeho úhrada je pak obvykle záležitostí zaměstnavatele, a to v rámci doplnění požadované kvalifikace zaměstnance. Méně častá varianta, ale přesto také využívaná, je, že se DVI hlásí zájemci, kteří dosud nejsou u žádného dopravce zaměstnáni a pro změnu profese se rozhodnou až po získání patřičného vzdělání. V takovém případě je zajištění kurzu i finanční otázka plně na samotném uchazeči. „Vedle doplnění požadované kvalifikace musí uchazeč o profesi strojvůdce také přesáhnout věkovou hranici 21 let a mít vzdělání ukončené maturitou,“ řekl Jaroslav Mynářík. Po úspěšném absolvování kurzu začínají noví strojvůdci na krátkých lokálních tratích. S přibývajícími zkušenostmi se mohou propracovat až k řízení tuzemských a mezinárodních rychlíků. Pro tento postup je však nezbytné další doplňování vzdělání například o předpisy a nařízení vycházející z legislativy států, do kterých strojvůdce s vlakem vjíždí. Tomáš Johánek www.dvi.cz
http://www.dno­viny.cz/zelez­nicni-doprava/dopravci-maji-stale-nedostatek-kvalifikovanych-strojvudcu
Kurz:
http://www.lo­kotrain.eu/ka­talog-produktu/14-kurz-strojvedoucich-obsluhujicich-a-ridicich-drazni-vozidlo-druhu-m.html
http://www.czlog­.cz/skolici.html?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=pu­dil@czloko.cz+-+8103229362&utm_co
http://www.dno­viny.cz/zelez­nicni-doprava/skolit-strojvedouci-muze-zatim-pouze-dvi

Minas

pokud máš danou praxi, vadit by to moc nemělo, ale optej se za nimi, řeknou ti to nejlépe

jmhad

Dle dřívější zkušensti jsem tvrdil, že vyučen v oboru zámečník kolejových vozidel nebo maturita v obotu trakce a pak kurz a nebo zácvik, ale nedávno jsem dostal informaci, že nic z toho není pravda. Prý stačí mít jakékoliv vyučení. A tak je skutečně lepší se optat někde v depu. V Ostravě soukromá společnost prý bere každého. Ovšem je to degradace tzv. černé šlechty"