kropitko

Potí se ptáci?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Vlk-Gabriela

Ne

Ptáci nemají potní žlázy a mohou se ochlazovat schováním do stínu nebo stáním ve vodě.

Další odpovědi
fcoop

Ano

Nejvíc zpocený bývají poštovní holubi.Tuhle jsem jednho viděl,ten tedy vypadal.Asi měl za sebou dlouhou štreku.
Nejmíň upocení bývají plachtiči,především z rodu kroužičů.
Typický představitel je sup bělohlavý.
Obecně – ptáci se potí zhruba stejně jako hadi.

quentos

Ano

aspoň ten můj občas jo :{))>

Natee

NEVÍM

Ale je to dost zajímavá otázka =)

briketka10

NEVÍM

a kteří ??

kapka

Ne

Tíšek99

NEVÍM

Vlk-Gabriela

Potní žláza je žláza v kůži mnoha savců a člověka produkující pot. Vyvinuly se z ní mléčné žlázy. Nemám takové znalosti, ale například pes se prakticky nepotí a ochlazuje se vyplazeným jazykem. Ostatní zástupci živočišných říší potní žlázy nemají a tak se potit nemohou.