FOX.IK

Postih za nenahlaseni nehody

Jake hrozi postihy za nenahlaseni nehody pojistovne, pokud dotycny naboural jine vozidlo a nebyla privolana Policie? Popr jak dlouhou dobu ma na to aby to pojistovne oznamil. Dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Nehoda má být pojišťovně nahlášena „neprodleně“. Pojišťovna toleruje týden. Větší prodleva v hlášení je samozřejmě podezřelá a pojišťovna okolnosti nehody daleko pečlivěji přezkoumává. Zdůvodnění u pozdějšího nahlášení je možné z titulu pobytu v nemocnici nebo z titulu úrazu.
Postih zde ze zákona nehrozí.
Účastníci dopravní nehody si mezi sebou mají předat kontaktní informace, včetně údajů ze „zelené karty“ – jméno pojišťovny a číslo povinného ručení, adresu,a jméno a příjmení viníka nehody. Dále telefonické spojení.
Pokud poškozený má zájem o vyřešení pojistné události bez toho, že by riskoval nevyřešení nehody jejím viníkem, může udělat dvě věci:

  1. nahlásit u své pojišťovny, kde má uzavřeno vlastní povinné ručení , nehodu a sdělit údaje viníka. Některé pojišťovny potom vyřeší další náležitosti až po pojistné plnění za klienta.
  2. obrátit se přímo na pojišťovnu viníka a nahlásit nehodu jako poškozený (znám z vlastní praxe, kdy mi v Bílovci naboural auto pojistník z Generali. Tato pojišťovna měla zastoupení v sousední kanceláři, takže to nebyl žádný problém). Viník nehody se velmi divil, když dostal sdělení od pojišťovny o poskytnutém pojistném plnění a sdělemí o malusu a propadnutí dalších slev na pojištění.

Další odpovědi
cukrar

Vůbec nemusíte nehodu hlásit pojištovně!! (pokud se dohodnete s poškozeným)
Policii taky nemusíte volat k nehodě…

BANAN93

to si nejsem tak jistý myslím že musíš volat policii k nehodě u níž je částa vyšší než bla bla. Pak se taky může stát že vám viník řekne jasný nic nevolej já ti to zaplatim pojedeš s ním on zabouchne dveře a čau !!!!!
Doplňuji:
Postihem asi bude že poškozený má smůlu