Stephanie

Poškozený displej u foťáku ..

Dobrý večer,
dnes se mi stala taková menší nehoda s mým digitálním foťakem.
Foťák jsem měla v bundě a potom jsem si v trávě na bundu sedla, ani jsem nedosedla a vzpomněla jsem si že mám v bundě foťák, ovšem když jsem ho z bundy vytáhla zjistila sem že mám poškozený LCD displej (bílé pozadí a něm taková černá skvrna). Fotit s ním jde v pořádku, ale nevidíte na displej, což je docela na nic. Má otázka zní, jestli se takto poškozený displej dá opravit. Pokud ano (v což doufám) kolik taková oprava přibližně stojí?
Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/agfa-optima-102/?gclid=CK­L2qKHP_a4CFYI­u3wod8Rgi0w – můj foťák

Odpovědi
Drap

Displej bude zřejmě potřeba vyměit za nový. Kolik to bude stát, ti řeknou ve specializované opravně. Tady to nikdo neodhadne, ani nevíme co máš za foťák

mosoj

Oprava se provádí výměnou displeje a bude zcela určitě dražší než nový foťák v této cenové kategorii.
To vím určitě.

Děda Louda

U této kategorie zboží se taková oprava v žádném případě nerentuje. Řešením je nákup nového přístroje. Navíc získáš plnou dvouletou záruku a máš bohatý výběr s možností využít zkušeností se stávajícím typem.
Doplňuji:
Při tvém způsobu zacházení bude asi vhodné zvolit některý z odolnějších proti pškrábání, prachu, pádu, přišlápnutí nebo proti vodě. To splňují některé outdoorové, tzv. obrněné (pancéřované) modely.

Pájo

Display se opravdu vyměňuje za nový. Není vždy pravidlem, že by byl dražší, než nový foťák (ale vše se odvíjí od ceny nového foťáku, vyplatí se to spíše u těch dražších).

Chce to na stránkách výrobce (dodavatele) vyhledat autorizovaná servisní střediska v ČR a zadat dotaz přímo jim. V rychlosti jsem pohledal na internetu, servisní středisko v ČR jsem nenašel, ale dotaz bych položil alespoň zde (v angličtině nebo němčině):
http://www.ag­faphoto.com/ap­pc/content_ma­nager/page.php?ID=1961­97&dbc=48fca7233b20a078f­bc3f392a5e6a44f
Snad už Vás navedou lépe.
Můžete také oslovit (emailem) některé autorizované fotoservisy v ČR:
http://www.fo­toskoda.cz/sluz­by/fotoservis/sez­nam-servisu