Kazatel

Posekal jsem trávu a klásky se rozptýlily po zemi. Dojdou ještě, pokud nebyly úplně zralé?

Odpovědi
Drap

Nebyly zralé? Jak moc nebyly zralé? Některé mohou dojít a mít dobrou klíčivost, některé však ne. Podle druhu , a zralosti. Některé nedojdou.

zjentek

Ano, většina dojde, bo příroda je mocná čarodějka.

Tak na př. pampeliška, když ji tam necháš ležet dostatečně dlouho, tak se ti kvítek pěkně zavře, jednoho krásného dne se ti znovu rozevře a ejhle, nespatříš žlutý kvítek, ale znenadání bude plný bílých chomáčků se semínky a když ti vánek pročísne ofínku, padáčky se vzedmou, rozlítnou se všude po okolí a když nebudeš sekat, začas budeš mít zahradu plnou malých pampeliščátek. (;