Butcher23

Poruším podmínku když jsem spáchal něco v Německu?

Byl jsem podmíněně propuštěn a jsem stále ještě v podmínce. S kamarádem jsme jeli na urbex do Německa. Kamarád v tom opuštěném domě našel zbraň myslel že je vzduchová. U hranic kontrola, měl v kufru nějaké své nářadí a našli i tu zbraň ptali se odkud to je řekli sme že naše i ta zbraň že je pouze vzduchová. Jim se to nezdálo a putovali sme na stanici za cca půl h co jsem čekal v čekárně a kamarada jako řidiče měli u sebe přišel policajt ze sme zadržení za krádež v tom opuštěným domě. Žádný vyslech nic druhy den k soudu a jeli sme na vazbu na vazbě sme cekali na soud 9 měsíců až právník přidělený se me ptal jak to bylo řekl jsem mu to nicméně nějaká pani co chodi dům občas kontrolovat jednoznačně poznala všechny veci a i to kamarádovo nářadí. Prý se máme doznat odkejvat, omluvit se a že jim bude stačit těch 9 měsíců jako dostatečný trest. Pokud se neprizname a budem si stát za svým tak s tim nemáme počítat. Za 9 mesicu skoro zadny kontakt z rodinou, zakaz volani jen dopis ale ten šel 2 mesice domu a 2 odpoved zpět bylo to šílený a chtěli domu přistoupili sme na to a od soudu nas pustili s tim ze trest dostatečný. Ale ceho se bojim nejvíc teď mi za 2 měsíce bude koncit podmínka můžou mi ji tady v ČR promenit za toto co se stalo v Německu. Teoreticky jsem ja spachal jen to ze jsem vlezl do opusteneho domu, ne násilím což se prokázalo ale museli jsme se doznat oba ke všemu i ze sme ukradli nářadí které patřilo kámošovi? Vude o tom Cesky soud vědět? Případně dá se proti tomu něco dělat, prodlouzit treba podmínku nebo jiny alternativní trest. Diky za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Odpověď na uvedenou otázku je asi jasná … Stejně tak je zbytečný popis té události, důležitý je pouze výsledek. Přepokládám, že vás hlavně zajímá, zda se soud o té záležitosti v Německu dozví, ne? (protože pokud ano, tak k ní samozřejmě přihlédne, krádež je krádež v Německu i ČR). Podle mě se to nemusí dovědět, ale nevíme všechny okolnosti. Co můžete udělal už teď, je vyžádat si výpis z rejstříku trestů v Německu https://prag.di­plo.de/cz-cs/service/06-Beglaubigungen_Bes­cheinigungen_Be­urkundungen_cz/-/2314092 nebo poradit se s advokátem

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Porušení podmínky je jasné. Když ukradneš něco v obchoďáku, a půjdeš krást znovu do vedlejší prodejny, tak je to druhá krádež, Co se proti tomu dá dělat? To je snadné. Až to přijde, jít si to v klidu odsedět a potom sekat latinu.
Mimochodem, výmluva že zbraň je vzduchová je velmi mizerná a svědčí o slabém duchu.

cappuccino

Ten, kdo prevazi zbran pres hranice, musi s trestem pocitat! Divim se, ze se tomu divis?