Avatar uživatele
Butcher23

Poruším podmínku když jsem spáchal něco v Německu?

Byl jsem podmíněně propuštěn a jsem stále ještě v podmínce. S kamarádem jsme jeli na urbex do Německa. Kamarád v tom opuštěném domě našel zbraň myslel že je vzduchová. U hranic kontrola, měl v kufru nějaké své nářadí a našli i tu zbraň ptali se odkud to je řekli sme že naše i ta zbraň že je pouze vzduchová. Jim se to nezdálo a putovali sme na stanici za cca půl h co jsem čekal v čekárně a kamarada jako řidiče měli u sebe přišel policajt ze sme zadržení za krádež v tom opuštěným domě. Žádný vyslech nic druhy den k soudu a jeli sme na vazbu na vazbě sme cekali na soud 9 měsíců až právník přidělený se me ptal jak to bylo řekl jsem mu to nicméně nějaká pani co chodi dům občas kontrolovat jednoznačně poznala všechny veci a i to kamarádovo nářadí. Prý se máme doznat odkejvat, omluvit se a že jim bude stačit těch 9 měsíců jako dostatečný trest. Pokud se neprizname a budem si stát za svým tak s tim nemáme počítat. Za 9 mesicu skoro zadny kontakt z rodinou, zakaz volani jen dopis ale ten šel 2 mesice domu a 2 odpoved zpět bylo to šílený a chtěli domu přistoupili sme na to a od soudu nas pustili s tim ze trest dostatečný. Ale ceho se bojim nejvíc teď mi za 2 měsíce bude koncit podmínka můžou mi ji tady v ČR promenit za toto co se stalo v Německu. Teoreticky jsem ja spachal jen to ze jsem vlezl do opusteneho domu, ne násilím což se prokázalo ale museli jsme se doznat oba ke všemu i ze sme ukradli nářadí které patřilo kámošovi? Vude o tom Cesky soud vědět? Případně dá se proti tomu něco dělat, prodlouzit treba podmínku nebo jiny alternativní trest. Diky za odpověď

Zajímavá 0 před 104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpověď na uvedenou otázku je asi jasná … Stejně tak je zbytečný popis té události, důležitý je pouze výsledek. Přepokládám, že vás hlavně zajímá, zda se soud o té záležitosti v Německu dozví, ne? (protože pokud ano, tak k ní samozřejmě přihlédne, krádež je krádež v Německu i ČR). Podle mě se to nemusí dovědět, ale nevíme všechny okolnosti. Co můžete udělal už teď, je vyžádat si výpis z rejstříku trestů v Německu https://prag.di­plo.de/cz-cs/service/06-Beglaubigungen_Bes­cheinigungen_Be­urkundungen_cz/-/2314092 nebo poradit se s advokátem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Porušení podmínky je jasné. Když ukradneš něco v obchoďáku, a půjdeš krást znovu do vedlejší prodejny, tak je to druhá krádež, Co se proti tomu dá dělat? To je snadné. Až to přijde, jít si to v klidu odsedět a potom sekat latinu.
Mimochodem, výmluva že zbraň je vzduchová je velmi mizerná a svědčí o slabém duchu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Ten, kdo prevazi zbran pres hranice, musi s trestem pocitat! Divim se, ze se tomu divis?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek