najdem

poradte – účinný zdroj vibrace v boji proti krtkům

jak vyhnat krtka ze zahrady

Odpovědi
_Bůh_

Jít na náměstí a protestovat s klíči v ruce.
Potom se třeba po X desetiletích zbavíte krtka, a ten odejde, odkud přišel.

paul1

Vibátor, pneumattické kladivo 😁. Ale vážně:

Zdroj: https://prostredky-proti-skudcum.heure­ka.cz/odpuzovac-bros-sonic-proti-krtkum/#prehled/

elkon

Mám jeden osvědčený recept, který používal můj děda, už někdy před více než padesáti lety. Krtkům se tehdy moc líbilo v kompostu, na kterém byly okurky. Opakovalo se to několik let. Nevím, kde k tomu tenkrát děda přišel, to už si nepamatuji. Na několika místech okolo kompostu zakopal do země staré, prázdné lahve tak, aby ze země jejich hrdla vyčnívaly několik centimetrů. Původně jsem si myslel, že je to nějaká hloupost, ale děda mě to vysvětlil a ono to opravdu fungovalo. Když zafouká vítr, tak vzduch v lahvi rezonuje a ten hluk se pak přenáší i do okolí. Krtek má rád klid a tohle ho po nějaké době vypudí. Vím, že ty lahve pak děda umístil i na jiná místa na zahradě, aby dostal krtka úplně ze zahrady pryč. Můžete si to snadno vyzkoušet, když zkusíte přiložit třeba prázdnou lahev od piva ke rtům a fouknout. Ozve se nepříjemný zvuk, čím víc fouknete, tím je zvuk silnější. Nějaký vánek, nebo větřík bývá na zahradě stále. Pokud to zkusíte, tak pozor na ty lahve při sekání trávy. Buď nastavit sekačku trochu výše, nebo kolem lahví obsekat ručně.