Poraďte,prosím, jak z trávníku odstranit dlouholeté pampelišky a přitom neponičit trávník

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já chodím a trhám a trhám,tedy spíš rýpu…

Další odpovědi
Rumex

Chemicky, lze pampelišky odstranit postřikem Bofixu nebo Dicotexem. Travám se nic nestane.

Zdroj: www.e-agro.cz/herbicidni-osetreni-travniku-proti-dvoudeloznym-plevelum/t-341/

panenka

Našla jsem vám diskuzi jak odstranit pampelišky tak se podívejte zde do odkazu

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/ple­vele/proti-pampeliskam-130167/?stran­ka_oblast=2

ReHu

Můžete zkusit potírat listy pampelišek např. Rundapem. Snad píšu název správně. Ten by se přes listy měl dostat postupně až ke kořenu a časem zlikvidotat celou rostlinu.
Teď to testuji.

pekynka

Dobrý den, nám se letos daří z trávníku odstraňovat pampelišku, bodlák, jitrocel a pod.takovým bodcem s násadou jako u rýče, který se u rostliny zapíchne do země a rostlina se jím obkrouží, pak se vytáhne celá i s kořenem. Zakoupili jsme to v Lidlu a při troše šikovnosti a trpělivosti se trávník vyčistí. Pak se pohnojí nějakými granulemi, zaleje ,popřípadě drobné dírky po odstraněných rostlinách zasypou hlínou a semeny trávy. Máte travičku jako lusk.

annas

Kropítko, to Vás obdivuji. Taky jsem to kdysi dělala, ale vzdala – marný boj. To by nesměly pameplišky růst nikde v okolí.