Avatar uživatele
anonym

Poraďte,prosím, jak z trávníku odstranit dlouholeté pampelišky a přitom neponičit trávník

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, 1popelka1 před 5065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak já chodím a trhám a trhám,tedy spíš rýpu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rumex

Chemicky, lze pampelišky odstranit postřikem Bofixu nebo Dicotexem. Travám se nic nestane.

Zdroj: www.e-agro.cz/herbicidni-osetreni-travniku-proti-dvoudeloznym-plevelum/t-341/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Našla jsem vám diskuzi jak odstranit pampelišky tak se podívejte zde do odkazu

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/ple­vele/proti-pampeliskam-130167/?stran­ka_oblast=2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Můžete zkusit potírat listy pampelišek např. Rundapem. Snad píšu název správně. Ten by se přes listy měl dostat postupně až ke kořenu a časem zlikvidotat celou rostlinu.
Teď to testuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pekynka

Dobrý den, nám se letos daří z trávníku odstraňovat pampelišku, bodlák, jitrocel a pod.takovým bodcem s násadou jako u rýče, který se u rostliny zapíchne do země a rostlina se jím obkrouží, pak se vytáhne celá i s kořenem. Zakoupili jsme to v Lidlu a při troše šikovnosti a trpělivosti se trávník vyčistí. Pak se pohnojí nějakými granulemi, zaleje ,popřípadě drobné dírky po odstraněných rostlinách zasypou hlínou a semeny trávy. Máte travičku jako lusk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Kropítko, to Vás obdivuji. Taky jsem to kdysi dělala, ale vzdala – marný boj. To by nesměly pameplišky růst nikde v okolí.

před 5065 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada