Poradíte mi s problémy s počítačem?

Máme teďka s mamkou nově notebook, od mýho hodnýho brášky :*. Ale dřív, když jsem chodila na bratrův počítač(mám dva bratry ;) tak to nic takovéhohle nedělalo. Mám operační systém windows 7 a počítač od acer. --- - Vždy, když ho zapnu, se tam objeví - vyberte operační systém, který chcete spustit: windows 7
windows setup.
Pořád musím klikat, že windows 7. Jak tohle mohu vypnout, aby se počítač vždy normálně zapnul s windows 7?
- Občas se mi stává, že po zapnutí počítače mi nejdou otevřít ikony, internet, nic, ani tlačítko Restartovat nejde, tak musím vypnout a zase zapnout. U minulého počítače mi to udělalo jen jednou nebo dvakrát, ale tady docela často. Poradíte mi, aby už to nědělalo? To vypínání a zapínání si myslím, že požkozuje počítač.
Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
No, bratrovi je 25 a je zkušený, jen je teďka ve finsku a druhý brácha, ten je lenošnější a nechce mi pomoct. Než nám pc jakub dal, přeinstaloval nám ho a odstranil své dokumenty :) Může to být tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Doporučoval bych to dát někomu zkušenějšímu a udělat čistou instalaci.
Tohle vypadá na špatně nainstalovaný systém nebo na nějakou čuňárnu.
Doplňuji:
No radši to odvezte do servisu...protože jestli to instaloval ten "lepší" bratr, tak to je pěkná odfláknutá čuňárna a kdo ví, co by udělal s tím ten druhý.
Instalaci systému by měl dělat zkušenější uživatel, jinak to hold nejde :-(

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud tam vidíš windows setup, klikni na to. Znamená to nastavení Win, tam pak můžeš zvolit to, co potřebuješ. Příště už by problémy neměly být.

Zlatý

popros toho svého lenošnějšího bratra ať máš
klid, já to znám od svého lenošného synovce :O)

Ano je to tou přeinstalací, udělal to tak, že tam jsou teď 2 OS, to znamená, že před instalaci neprovedl formát disku a vytvořil se takzvaný dual boot (dva zavaděče systému) http://kurzy.ucn.muni.cz/… .
Zrušit by to mělo jít takto: potřebuješ instalační médium W7. Z něj nastartuješ, dáš 'Opravit PC' a pak v přík. řádku zadáš příkaz "fixboot" , kdyby to nepomohlo tak "bootsect", tímto by se měl obnovit zavaděč windows.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.