Poradil by někdo s příklady?

Poradil by někdo s příklady? Vůbec nevím jak na to Děkuji Jana

Určete podle hodnoty součinu rozpustnosti, která z následujících sloučenin je nejvhodnější pro srážecí stanovení :
Ks ( AgOH ) = 1,1 . 10–4 Ks ( Ag2Cr2O7 ) = 2 . 10–7 Ks ( Ag3PO4 ) = 1,8 . 10–18

Která z následujících látek je vhodná pro chelatometrické stanovení nejvíce, která nejméně a zdůvodněte:
Mn2 K[MnY]2– je 6,2.1013 Ba2 K[BaY]2– je 5,7.107
Co2 K[CoY]2– je 2,0.1016

Nejlepší odpověď
mosoj

Ty brďo taky jsem se to učil. Ale pro knihy do knihovny nešáhnu. Na to svým časem plýtvat nebudu. Ale co kdyby jsi tam sáhla ty ! Navíc na tomto serveru se takovéto znalosti neuznávají.

Nicméně pro srážecí stanovení bude nejvhodnější ta látka která má nejmenší součin rozpustnosti ( je nejméně rozpustná ),
to by měl být jednoznačně AG3PO4. Jak uvádíš Má Ks 10–18.

U té chelatometrie to bude ta látka která je ochotná tvořit komplexy. Ale to si snad již sama odvodíš třeba odtud.
http://www.jer­gym.hiedu.cz/~ca­novm/indikato/pri­klady/ch.htm

Já bych si to musel oživovat celé od začátku a význam mimo sebeuspokojení ( a to si dokáži přivodit i jinak) to pro mně žádný nemá.