Avatar uživatele
Staraľová

Poradí mi někdo název téhle kytky?

Doplňuji:
http://uloz.to/xJwm6qkh­/img-1148-jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

možná, když nám nějakou ukážeš…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kubik!

Tipla bych to na nějakou, která má skvělé krycí schopnosti… Chameleonka?
Doplňuji:
diskuse jsem si všimla až pozdě…

Upravil/a: kubik!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
avoput

bouloň neboli „honzík“ – botanický název:
Achimenes
POPIS:
Jedná se o velmi rozšířenou, nevelkou pokojovou rostlinu. Pozornost poutá svým barevným květenstvím různobarevných (bílých, modrých, růžových, červených a fialových) květů. Oni doslova obklopují keřík. A i když se každý lístek udrží nanejvýš několik dní, rozkvétají neustále další, jako náhrada. Upřednostňují dobře osvětlené místo, chráněné před přímými slunečními paprsky. Na jaře, když začínají růst, se vydatně zalévají měkkou vodou pokojové teploty. Je třeba dávat pozor, aby se nepolily květy, proto je lepší zalévat tuto rostlinu do misky pod květináčem nebo na kraj květináče. Rostlinu je třeba postřikovat. Nelze připustit vyschnutí půdy. Po skončení květu zaléváme méně. Když listy oschnou a opadají, začíná pro rostlinu období klidu. Je nutné ji vyjmout z květináče a umístit do rašeliny či písku nebo posypat silnou vrstvou písku a dát na temné místo v teplotě 10 °C. Na konci zimy (asi počátkem dubna) sázíme do čerstvé půdní směsi z listovky, rašeliny a písku (6:3:2) a přidáme dřevěné uhlí. Zahrabují se přibližně 2 cm hluboko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Staraľová

Děkuji za odpověď,ale to nejsou ty samí co mam na zahradě ( johana 56 ) je ma taky sou přesně takové jak je popsala,ale když sem se koukala na netu tak vůbec ne květ mají podobný,ale nejsou to oni ty moje kvetou spíš na večer nebo když je zamračené počasí. Sou to zahradní rostliny

před 3497 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Mám ji na zahrádce již několik let.Bohužel znám pouze pod lidovým názvem „den a noc“.Nenáročná,pat­ří do okrasných,kvete červen až září. Pěstuje se ze semínek (černé kuličky velikosti Nového koření).Dorůstá do výšky cca 80 cm.Zajímavá je tím,že na každé rostlině jsou různobarevné,žíhané květy.Další zvláštností je,že přes den bývají kěty napůl zavřené,otevírají se navečer a krásně voní.

před 3500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Staraľová

Kytku sem konečně našla jmenuje se Nocovka jalapovitá 🙂

před 3497 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Děkuji.konečně vím ,co mi tolik let dělá na zahrádce parádu.Šikulka 🙂

před 3497 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Staraľová

Děkuji sou to přesně oni jen sem nevěděla název děkuji 🙂

před 3498 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Semínka jsem tehdy dostaa od kamarádky,také rostlinu znala pod tímto názvem.Hledala jsem na netu vícekrát mezi spoustou okrasných i kvetoucích,ale marně.Vysazené ve větším množství jsou opravdu nádherným doplňkem zahrady.

před 3498 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Staraľová

chtěla sem nahrat fotto ale asi to sem nejde ☹

před 3501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nejde…
Uploadni fotku někam na web (ideálně tak, aby byla na webu zobrazitelná (rajce…) nebo aspoň stáhnutelná (uloz.to…) – bez registrace – a sem vlož jen odkaz na ni.
😉

před 3501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Staraľová

děkuji 🙂

před 3501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Staraľová

http://uloz.to/xJwm6qkh­/img-1148-jpg tADY TO JE

před 3501 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek