LeeLee

Pořád se mi dělají modřiny, i při malinkém ťuknutí. Nevíte, čím to je?

Nejlepší odpověď
badisko

šená tvorba modřin může mít příčinu buď v poruše srážlivosti – kdy je v těle nedostatek krevních destiček (nebo je poškozena jejich funkce) nebo srážlivých krevních faktorů (jedná se o látky bílkovinné povahy, takže jejich nedostatek může být i při nedostatečném přívodu bílkovin stravou, z onemocnění se vyznačuje nedostatkem srážlivých faktorů např. hemofílie). Další možností je zvýšená lomivost cévních kapilár- to se objevuje pokud v těle chybí vitamín C a bioflavonoidy(např. rutin). Rutin je možno získat i ze stravy (pohanka, bílá dužina citrusových plodů, brokolice, rybíz, borůvky, šípky…). Nedostatek důležitých živin a vitamínů vedoucí k časté tvorbě modřin může souviset i s chronickou candidózou. Prospěšný může být Korolen a Ruticelit.
Pokud se však tvorba modřin objeví náhle, je nutno zajít k lékaři na vyšetření faktorů krevní srážlivosti.'
Doplňuji:
takze je nacase si zajit k lekari…to vas nenapadlo ze toto neni uplne normalni..?…

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/mo­driny/

Další odpovědi
hanulka11

také jsem to měla- je dobré zajít k lékaři – vše se zase srovná ,ale nepodceňuj to – a poslechni jeho rady

briketka10

zde si můžeš přečíst pár odkazu
buď je to z nedostatku vitamínů,
nebo máš poruchu srážlivosti krve
v každém případě bych zašla k lékaři
na vyšetření..
http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&site=&sou­rce=hp&q=p%C5%99%C3%AD%C­4%8Dina+mod%C5%99­in+po+t%C4%9Ble&oq=p%C5%­99%C3%AD%C4%8Di­na+mod%C5%99in+po+t%C4%9­Ble&gs_l=hp.3­...2942.14454­.0.15429.22.21­.0.1.1.0.446.3019­.2j17j1j0j1.21­.0...0.0...1c­.1.5.hp.fBRYP­FUQrec

studium

Na vině mohou být i ledviny a špatný pitný režim.