Poprvé prodávám předmět na aukru. Jak nyní postupovat ?

Poprvé prodavam předmět na aukru. Podařilo se a předmět jsem prodal. Přišel mi email že predmet byl prodán a jméno kupujícího. V dalším emailu přišlo že kupující vybral zpusob dopravy a jeho kompletní údaje. Mohu už nyní předmět odeslat nebo mam nejdříve kupujícího kontaktovat ? Je možné že kupující už na účet zaplatil a už čeká na předmět ? Kupující má jen pozitivní komentáře.

Omlouvam se za přihlouplé otázky. Mám zkušenosti ale z jiných bazaru.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Možné to je...
;-)
Nejjednodušší - kontaktuj kupujícího a domluv se s ním na podrobnostech - dělám to tak (a zatím, ťuky-ťuk, žádný zádrhel). Jen - pokud jde o peníze - počkej, až se ti objeví na účtu (pokud se s kupujícím nedohodneš jinak).

Další odpovědi:

Bronzový

V e-mailu, kde jsou kontakty na kupujícího, jsou také informace o zvoleném způsobu platby. Pokud si kupující zvolil platbu na účet před odesláním zboží, tak mu e-mailem pošli podklady k platbě, tj. číslo účtu, variabilní symbol a částku s připočteným poštovným. Číslo účtu by mělo být shodné s tím, co máš na Aukru, protože to kupujííc vidí.
Až když budeš mít peníze na účtě, tak odešli zboží způsobem, který si kupující zvolil a pošli mu číslo zásilky e-mailem, aby ji mohl sledovat.
Pokud kupující zvolil dobírku, je lepší mu nejprve napsat, zda-li můžeš zásilku odeslat. A potom už jen poslat zvoleným způsobem na jeho adresu. V tomto případě doporučuji u pošty zvolit dobírkovou poukázku "A" s platbou na účet. Peníze Ti přijdou na účet a už nemusíš na poštu a neriskuješ, že se složenka cestou ztratí nebo zapadne mezi hromadou letáků.
Po dokončení obchodu je dobré udělit komentář. Pokud vše proběhlo bez problémů, tak pozitivní. Pokud vše proběhlo s drobnými problémy, tak je popsat, ale také pozitivní. A pokud z obchodu sešlo z důvodů na straně kupujícího, tak usuď sám, zda-li dáš negativní komentář nebo necháš bez komentáře.

Pokročilý

Prodejci mi většinou poděkují za nákup a připíšou info o tom, kdy zboží odešlou (po přijetí částky/v konkrétní dny), nebo nepíšou nic a za pár dní mám zboží na poště ;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.