Ejn

Popraskaná kůže na obličeji.

Dobrý den.Je mi 15 let a mám problém.V oblasti nosu(konkrétně mezi nosem a ústy) a mezi bradou a ústy mám popraksanou plet'.Nikde jinde se mi to nestává.Nevíte,co s tím mám dělat?
Děkuji za odpověd'. :)

Nejlepší odpověď
Funna

nejideálnější je zajít na kožní…
Doplňuji:
tam dostaneš tu správnou mast, poř. léky…nemusí to být „popraskaná kůže“ z toho, že je suchá…ale klidně nějaký druh exému, plísně, lupenky, čehokoliv…takže ten mastný krém mi nepřipadá jako úplně ideální řešení…

Další odpovědi
anonym

Vypadá to na nedostatek stopových prvků. Zašla bych s tím ke kosmetičce nebo na kožní. Raději bych volila odborníka, než abych se pouštěla do hokus pokusů sama. Pleť na obličeji je citlivá a byla by škoda přivodit si nevhodnými kosmetickými prostředky ještě větší komplikace.

briketka10

mám to tak celá leta a používám mastný krém s Amarantovým olejem od Ryamaru
ale na to kožní si zajít můžeš..

pusinka50

Nic sám nezkoušej a běž na kožní, obličej je nejdůležitější pohledová část lidského těla, tak ať si to nějakými „babskými“ radami nezhoršíš, mimo jiné by to skutečně mohla být i lupénka a ta se léčí kortikoidy a ty jsou na předpis

hanulka11

Hlavně hodně mazat mastným krémem .

Bublinnka

Nedávno jsem měla podobný problém, ale u očí. Mastným krémem se to jen zhoršilo. Dávala jsem si obklady ze salátové okurky a za 2 dny bylo po všem.
Takže vyzkoušej tu okurku, a když to nezabere tak jdi ke kožnímu.