Avatar uživatele
MirKop

Jaký máte názor na tetování všeho druhu?

Malý problém s klávesnicí, otázka byla opravena…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mája best před 3180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Sám nemám ani čárku. Proti tetování ale v podstatě nic nemám. Soudím raději lidi podle toho, co dělají. I když je pravda, že i podle tetování lze ledacos poznat. Jinak vypadá tetování vzniklé v profesionálním salonu a jinak to, které vzniklo v kriminále. Nedávno jsem četl zajímavé pojednání o tetovacích pravidlech pro zločince v Rusku. Na takovém ruském mafiánovi si můžete číst jako v knize.
Esteticky mi u spoluobčanů nevadí drobné obrázky umístěné na vhodných místech. Pokud někdo má počmárané větší a nápadnější plochy, svědčí to o jisté odvaze, s čím vším je ještě schopen vyjít na veřejnost. Ovšem mezi takovou odvahou a ztrátou soudnosti je tenká, nezřetelná hranice. Na prezidenta Franze bych se asi nechtěl pět let dívat…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Žádný názor nemůže vymazat tetování žádného druhu. To dělá technika, ne myšlenka.

*Názor se vymaže smrtí nebo když ho nahrádí názor jiný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Negativní. Za mého mládí se vyskytovali sem tam potetovaní jedinci (a to nejčastěji na předloktí) mdlejšího rozumu, piráti a tzv. „kolotočáři“. Dnes při pohledu na potetovanou tvář s piercingem v hnisajícím obočí, ozdobenou párem rebelských náušniček asi múzy pláčou, ale jim se tak holt líbí. Jejich věc. Já se rád dívám na mladou čistou pokožku rozumně opálenou, bez roztodivných výtvorů. A my lupenkáři, bojující denně o každý centimetr čtvereční zdravé kůže, to vnímáme obzvlášť citlivě. Osobně v tom vidím sebepoškozování, ale na mém názoru nesejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

stigma.

už z hĺbky histórie boli jedinci s tetovaním na pokraji spoločnosti.
tetovanie bolo označením príslušnosti k zločineckém gangu (a to nie iba v japonsku) alebo ku spoločenskej vrstve s nižším statusom (napr. námorníci).
a nie iba tetovanie – vapálené znamenie napr. nosili prostitútky či otcovrahovia.

v nedávnej minulosti v našich končinách prakticki boli tetovaní iba jedinci s kriminálnou minulosťou.

osobne pokladám nositeľov tetovania za ľudí s duševným defektom (samopoškodzovanie rôzneho stupňa).

tetovanie sa mi nepáči a jedincom potetovaným (na viditeľnom mieste) sa podľa možností vyhýbam (bez ohľadu na pohlavie) podobne ako >týpkom< v kapuciach a pod.

😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek