Avatar uživatele
anonym

Pomůžete mi se svatebním darem ?

Chci svému synovci a kmotřenci v jedné osobě dát svatebním darem finanční hotovost ve formě bankovek nejnižší nominální hodnoty.Což znamená,že těch bankovek by bylo 100. Jak tyto bankovky zabalit,naaran­žovat,aby obdarovaný s jeho rozbalením měl co nejvíce práce. Já uvažuji,že každou bankovku vložím do obálky a zalepím. Máte nějaký jiný nápad ? Děkuji
Doplňuji:
Kerberus,škoda že jste nečetla mojí otázku,kde bylo psáno,že chci,aby obdarovaný měl co nejvíce práce z rozbalováním,což u kytice,kterou jsem doporučoval, jaksi není.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Andělé, hanny 2, tom004, barnajka, dědapetr, arygnoc před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já jsem viděla,že se nedaly bankovky,ale mince v hodnotě 1Kč.Dali je pytle,ten naložili na trakař.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Přemýšlela jsem, jaká kulišárna by se ještě dala na novomanžele vymyslet, ale nevím – to co mě napadlo, jsou spíš hloupůstky :/

  1. bankovky jim můžete dát všechny pohromadě v jednom balíčku (krabička, obálka..), ale aby to neměli tak jednoduchý, namíchejte je s dětskými bankovami. Nakupte spoustu sad, vyberte z nich ty, co potřebujete a smíchejte s těmi pravými. Čím víc se budou falešný bankovky těm pravým podobat, tím líp..ale než to všechno pečlivě přeberou, nějaký ten čas jim to zabere tak jako tak :)
  2. dejte dohromady co nejvíc různých krabiček, obálek, sáčků atd. Jejich počet musí být o dost vyšší než je počet bankovek… a důležitá je jedna věc: aby se na první pohled nedalo poznat, jestli uvnitř něco je, nebo není. No a bankovky pak do těchto skrýší nastrkejte – někam dejte, někam ne… Novomanželé nebudou vědět, kde bankovka je a kde není – aby jim náhodou nějaká neunikla, budou muset otevřít všechny skrýše. A když jich nachystáte třeba 300…o zábavu bude postaráno :))
  3. ve fotolabu si nechte z fotek novomaželů vyrobit týdenní kalendář. Kalendář bude mít přes 50 stran, na každou stranu pak přilepte papírovou nebo igelitovou kapsičku s bankovkou/ban­kovkami. Novomanželé si každý týden budou moct vybrat jen aktuální obsah: 1 týden=1 bankovka. Taková obdoba adventního kalendáře :)

Výhoda: páreček „nerozfofruje“ celou hotovost hned..a krom toho to bude motivace, aby spolu minimálně ten jeden rok vydrželi a nerozváděli se :))

  1. sežeňte si nějakou pěknou fotku novomanželů – třeba tu jejich nejoblíbenější, pokud nějakou takovou mají. Fotku si otevřete v počítači v nějakým foto editoru a NĚKAM do fotky vložte kód – ideálně droboučkým písmem, nebo nějak jinak skrytý…hlavně aby nebyl do očí bijící a dalo trochu práce kód objevit.

Upravenou fotku pak pošlete do firmy, co vyrábí na zakázku puzzle. Nechte si z fotky vyrobit skládačku minimálně o 500–1000 dílcích. Novomanželé budou muset prvně složit puzzle, což už samo o sobě jim dá dost práce. Až ho složí, budou muset pečlivě hledat ukrytý kód. Kód jim pak otevře pokladničku nebo trezorek s penězi.
Dneska není problém sehnat malinkou pokladničku na číselný kód, i cena je celkem slušná. Pokud byste nic lacinějšího nesehnal a jste kutil, kupte aspoň obyčejný číselný zámek na kolo, doma ze dřeva vyrobte jednoduchou truhličku, peníze do ní vložte a vymyslete na ni jednoduchý zavírací mechanismus (za použítí zámku).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Já na všelijaké ty nápady,už nejsem.Před nějakými 20 lety,jsem měl „geniální“ nápad k vánocům.Pomeranče byli jednotlivě baleny v ozdobných papírech.K pě­ti,jsem mezi pomeranč a obal,vložil stovku.Manželka rozbalila ostatní dárky,a se slovy,„dík za vitamíny“,vybalila pomeranče,papíry zmačkala,a než jsem se zmohl na slovo,otevřela dvířka u kamen,a šup tam s nimi.Samozřej­mě,sporák byl roztopen.Od té doby,žádné „geniální“ vymýšlení.Tak­že,s netradič­ním předáním souhlasím,určitě někdo poradí,hlavně,ať to nedopadne jako unás. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-originalne-darovat-penize-ke-svatbe
Sám jste odopovídal.

Tato otázka byla vyhodnocena jako otázka dne.

Doplňuji:
Oprava: odpovídal

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dárečkové firmy na to mají několik profesionálních grifů.
Kromě tipů od drapa, mají častě verze se systémem řady krabiček (a'la známá ruská matrjoška a u ruličkových verzí mají hned řadu nápaditých variant.
Mne, možná díky profesionální deformitě ještě napadá modernizovaná obdoba, dát na samostatný účet, k němuž přístupové kódy mohou být zašifrovány postupnými indiciemi, podobně jako nápovědy u orientačního bě­hu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Viděl jsem podobný dar. Vše bylo naskládáno v albu na fotografie. Vyndávání nebylo taky až tak uplně snadné a pěkné album se svatebním motivem vypadalo moc hezky a krásně se v tom listovalo.
Dalším tipem by bylo smotání do ruliček, nebo kornoutů jednotlivé bynkovky vyvázat na drát a za pomoci něčeho zeleného svázat, nrbo spíše nechat navázat kytici

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja si myslim , ze vsech dosavadnich rad je prave nejvetsi prace s tou vasi kytici – rozrulickovat pak vsechny ty bankovky zabere nejvice casu…
P.S. kazdy jsme sice jiny , to je samozrejme , ale vsechno tohle uz je
" prestarle " … sama jsem ale bez napadu … -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Zažil jsem svatební dar složené bankovky do skořápek z vlašských ořechů.Je tam ovšem to riziko že může bankovky poškodit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Barnajko,jsi skvělá! Něco vyberu,ale opravdu se mi líbí všechny Tvé nápady.Děkuji

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Vážně něco z toho půjde použít?! No tak to mám radost velikou!!! :)) Když dávám někomu dárek, taky ráda vymýšlím netradiční způsoby předání a zabalení…jenže někdy to s tím kombinováním a koumáním krapet přepísknu, že nápad buď není technicky realizovatelný, a nebo obdarovaný má jiný druh humoru než já :)) Tak jsem teda ráda, že aspoň jednou mi zase něco vyšlo. Děkuju za uznání, barbakane – a že novomanželům přejeme hodně štěstí! ;)

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já rád ocením všechny rady,které jsou člověku k užitku a až přijedu ze svatby,dám vědět a novomanželům Tvé přání vyřídím,ale budu jej muset přeložit,což mi nedělá problémy.Ještě jednou díky.

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dědapetr

S těma obálkami jsem před pár lety to provedl,ale místo rozlepování tu obálku v kraji utrhl i s bankovkou,dřív byli nižší hodnoty a banka je vyměnila.Dnes je banka nevymění jen zabaví.

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Barbakane, vaši otázku jsem četla. Víte, že vkládám odkazy na již položené otázk, a to nejen vaše.

Nešlo o vaši reakci na dotaz, ale daly se použít i další odpovědi.

před 4623 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek