Pomůžete mi se svatebním darem ?

Chci svému synovci a kmotřenci v jedné osobě dát svatebním darem finanční hotovost ve formě bankovek nejnižší nominální hodnoty.Což znamená,že těch bankovek by bylo 100. Jak tyto bankovky zabalit,naaran­žovat,aby obdarovaný s jeho rozbalením měl co nejvíce práce. Já uvažuji,že každou bankovku vložím do obálky a zalepím. Máte nějaký jiný nápad ? Děkuji
Doplňuji:
Kerberus,škoda že jste nečetla mojí otázku,kde bylo psáno,že chci,aby obdarovaný měl co nejvíce práce z rozbalováním,což u kytice,kterou jsem doporučoval, jaksi není.

Nejlepší odpověď
anonym

Já jsem viděla,že se nedaly bankovky,ale mince v hodnotě 1Kč.Dali je pytle,ten naložili na trakař.

Další odpovědi
barnajka

Přemýšlela jsem, jaká kulišárna by se ještě dala na novomanžele vymyslet, ale nevím – to co mě napadlo, jsou spíš hloupůstky :/

  1. bankovky jim můžete dát všechny pohromadě v jednom balíčku (krabička, obálka..), ale aby to neměli tak jednoduchý, namíchejte je s dětskými bankovami. Nakupte spoustu sad, vyberte z nich ty, co potřebujete a smíchejte s těmi pravými. Čím víc se budou falešný bankovky těm pravým podobat, tím líp..ale než to všechno pečlivě přeberou, nějaký ten čas jim to zabere tak jako tak :)
  2. dejte dohromady co nejvíc různých krabiček, obálek, sáčků atd. Jejich počet musí být o dost vyšší než je počet bankovek… a důležitá je jedna věc: aby se na první pohled nedalo poznat, jestli uvnitř něco je, nebo není. No a bankovky pak do těchto skrýší nastrkejte – někam dejte, někam ne… Novomanželé nebudou vědět, kde bankovka je a kde není – aby jim náhodou nějaká neunikla, budou muset otevřít všechny skrýše. A když jich nachystáte třeba 300…o zábavu bude postaráno :))
  3. ve fotolabu si nechte z fotek novomaželů vyrobit týdenní kalendář. Kalendář bude mít přes 50 stran, na každou stranu pak přilepte papírovou nebo igelitovou kapsičku s bankovkou/ban­kovkami. Novomanželé si každý týden budou moct vybrat jen aktuální obsah: 1 týden=1 bankovka. Taková obdoba adventního kalendáře :)

Výhoda: páreček „nerozfofruje“ celou hotovost hned..a krom toho to bude motivace, aby spolu minimálně ten jeden rok vydrželi a nerozváděli se :))

  1. sežeňte si nějakou pěknou fotku novomanželů – třeba tu jejich nejoblíbenější, pokud nějakou takovou mají. Fotku si otevřete v počítači v nějakým foto editoru a NĚKAM do fotky vložte kód – ideálně droboučkým písmem, nebo nějak jinak skrytý…hlavně aby nebyl do očí bijící a dalo trochu práce kód objevit.

Upravenou fotku pak pošlete do firmy, co vyrábí na zakázku puzzle. Nechte si z fotky vyrobit skládačku minimálně o 500–1000 dílcích. Novomanželé budou muset prvně složit puzzle, což už samo o sobě jim dá dost práce. Až ho složí, budou muset pečlivě hledat ukrytý kód. Kód jim pak otevře pokladničku nebo trezorek s penězi.
Dneska není problém sehnat malinkou pokladničku na číselný kód, i cena je celkem slušná. Pokud byste nic lacinějšího nesehnal a jste kutil, kupte aspoň obyčejný číselný zámek na kolo, doma ze dřeva vyrobte jednoduchou truhličku, peníze do ní vložte a vymyslete na ni jednoduchý zavírací mechanismus (za použítí zámku).

tom004

Já na všelijaké ty nápady,už nejsem.Před nějakými 20 lety,jsem měl „geniální“ nápad k vánocům.Pomeranče byli jednotlivě baleny v ozdobných papírech.K pě­ti,jsem mezi pomeranč a obal,vložil stovku.Manželka rozbalila ostatní dárky,a se slovy,„dík za vitamíny“,vybalila pomeranče,papíry zmačkala,a než jsem se zmohl na slovo,otevřela dvířka u kamen,a šup tam s nimi.Samozřej­mě,sporák byl roztopen.Od té doby,žádné „geniální“ vymýšlení.Tak­že,s netradič­ním předáním souhlasím,určitě někdo poradí,hlavně,ať to nedopadne jako unás. 🙂

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-originalne-darovat-penize-ke-svatbe
Sám jste odopovídal.

Tato otázka byla vyhodnocena jako otázka dne.

Doplňuji:
Oprava: odpovídal

anonym

Dárečkové firmy na to mají několik profesionálních grifů.
Kromě tipů od drapa, mají častě verze se systémem řady krabiček (a'la známá ruská matrjoška a u ruličkových verzí mají hned řadu nápaditých variant.
Mne, možná díky profesionální deformitě ještě napadá modernizovaná obdoba, dát na samostatný účet, k němuž přístupové kódy mohou být zašifrovány postupnými indiciemi, podobně jako nápovědy u orientačního bě­hu.

Drap

Viděl jsem podobný dar. Vše bylo naskládáno v albu na fotografie. Vyndávání nebylo taky až tak uplně snadné a pěkné album se svatebním motivem vypadalo moc hezky a krásně se v tom listovalo.
Dalším tipem by bylo smotání do ruliček, nebo kornoutů jednotlivé bynkovky vyvázat na drát a za pomoci něčeho zeleného svázat, nrbo spíše nechat navázat kytici

anonym

Ja si myslim , ze vsech dosavadnich rad je prave nejvetsi prace s tou vasi kytici – rozrulickovat pak vsechny ty bankovky zabere nejvice casu…
P.S. kazdy jsme sice jiny , to je samozrejme , ale vsechno tohle uz je
" prestarle " … sama jsem ale bez napadu … -iv-

dědapetr

Zažil jsem svatební dar složené bankovky do skořápek z vlašských ořechů.Je tam ovšem to riziko že může bankovky poškodit.

anonym

Barnajko,jsi skvělá! Něco vyberu,ale opravdu se mi líbí všechny Tvé nápady.Děkuji

barnajka

Vážně něco z toho půjde použít?! No tak to mám radost velikou!!! :)) Když dávám někomu dárek, taky ráda vymýšlím netradiční způsoby předání a zabalení…jenže někdy to s tím kombinováním a koumáním krapet přepísknu, že nápad buď není technicky realizovatelný, a nebo obdarovaný má jiný druh humoru než já :)) Tak jsem teda ráda, že aspoň jednou mi zase něco vyšlo. Děkuju za uznání, barbakane – a že novomanželům přejeme hodně štěstí! ;)

anonym

Já rád ocením všechny rady,které jsou člověku k užitku a až přijedu ze svatby,dám vědět a novomanželům Tvé přání vyřídím,ale budu jej muset přeložit,což mi nedělá problémy.Ještě jednou díky.

dědapetr

S těma obálkami jsem před pár lety to provedl,ale místo rozlepování tu obálku v kraji utrhl i s bankovkou,dřív byli nižší hodnoty a banka je vyměnila.Dnes je banka nevymění jen zabaví.

Kerberus

Barbakane, vaši otázku jsem četla. Víte, že vkládám odkazy na již položené otázk, a to nejen vaše.

Nešlo o vaši reakci na dotaz, ale daly se použít i další odpovědi.