marketa54321

Pomůže si vzít před vrtáním zubu proti bolesti ibalgin?

I přes umrtvovací injekci mě vždy vrtání šíleně bolí. Pomohlo by vzít si před návštěvou ibalgin?

Nejlepší odpověď
cochee

„Silově“ Ibalgin na injekci (na bázi lidokainu + adrenalinu) nemá, takže si myslím, že by to bylo k ničemu. Zkusit to můžeš, ale rozhodně bych se předtím zeptal zubáka, jestli náhodou ty dvě léčiva dohromady nepůsobí nějaký problém.

Další odpovědi
Ametyst

Pomůže brát ode dneška denně 1 tabletku B-komplex, a zinek.

elkon

Domluvte se se zubařem, protože injekce je od toho, aby to nebolelo. Zřejmě byla slabá.

Arne1

Když vrtání bolí, tak je něco špatně. Pokud máš solidního zubaře, tak na náznak bolesti při zásahu okamžitě zareaguje další injekcí. Může být problém ve tvé zdravotní pojišťovně, většinou s VZP.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

cochee, injekce na umrtvení zubu není léčivo!

Dochy

A co to tedy je? Analgetika/anes­tetika jsou normálně zařazené v klasifikaci lé­čiv.

Viktorie II.

A co se tím léčí? Zlomeniny, nežid?

cochee

Že se léčivem musí přímo léčit je jen tvá laická, mírně omezená představa pojmu léčivo, protože sis nenastudovala přesný význam pojmu. Odvážíš se prohlásit, že inzulín není léčivo? No a vidíš, inzulín neléčí. (Ne, inzulin FAKT NELÉČÍ cukrovku.)