Pomůže mi v nouzi útočný oddíl policie?

Kdybych měl třeba GPS lokátor v autě, které mi někdo odcizil, mohl bych prostě zajít na policii s tím, že mi někdo ukradl auto, že vím kde se nachází a ať mi ho policie vrátí?
A provedla by to URNA, nebo má policie nějaké nižší úderné oddíly?

Edit: pokud by takovou situaci opravdu řešila dvoučlenná hlídka policistů, tak mi jich je docela líto. Není divu, že policii stále schází lidi :D

Nejlepší odpověď
klumprt

Policie disponuje pro tyto případy vrtulníkovou brigádou vybavenou vrtulníky Cobra AH-1G osazenými M-28 kulometem GAU/28A Minigun ráže 7,62 mm a 40mm automatickým granátometem M75. Dále nese bloky pro devatenáct (XM159, XM200) neřízených raket FFAR (Folding Fin Air Rocket) ráže 70 mm. V případě odcizeného auta vyráží ihned po oznámení pohotovostní letka složená z pěti strojů. Jakmile je odcizené auto zpozorováno, je okamžitě zahájen nekompromisní útok. To, co z auta zbyde, dostává poškozený zpravidla do tří týdnů obvykle ve dvou igelitkách.

Další odpovědi
Lamalam

Je to tak, jak píše klumprt, ale zapomněl dodat, že poté obdržíš fakturu za spotřebované střelivo.

Nyní vážně. URNA je útvar s celostátní působností. Jednotlivá krajská ředitelství PČR mají své vlastní zásahové jednotky. Jejich účelem rozhodně není hledání a vracení kradených aut. Pokud by se někdo přijel podívat na tvé ukradené auto, tak by to nespíš byla dvoučlenná hlídka z nejbližšího okrsku.

ivzez

Je to, jak píší Klumprt a Lamalam, oba ale zapomněli uvést,
že by v následné faktuře bylo zahrnuto ještě skladování
dvou igelitek v policejním skladu (1 igelitka 199.000 Kč/den)
a plat zasahujících příslušníků (včetně všech příplatků).

_____

Podle mne jste nezvolil správnou rubriku → otázku
i odpovědi bych zařadila do rubriky vtipů…