Pokročilý

Proti usnesení můžu podat stížnost do 3 dnů, ale zítra už bude 4. den. Mohu to ještě poslat?

Dobrý den, podala jsem před půl rokem tr. oznámení na jednoho bývalého policistu za křivé obvinění a nebezpečné pronásledování. Bohužel celou kauzu vyšetřovali jeho známí policisté a s výsledkem jsem nebyla spokojena, protože podle nich nespáchal nic. Já se léčím na psychiatrii. Přišla jsem kvůli němu o práci, ale on jakožto bývalý policista je čistý. Dočetla jsem se, že proti tomuto usnesení můžu podat stížnost do 3 dnů, ale zítra už bude 4. den. Mohu to ještě poslat? A v jakém znění by to mělo být? Mám vůbec šanci proti policistům, bývalým i současným?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Stížnost napište tak, že to nazvěte "stížnost", napište tam proti jakému usnesení (kdo ho vydal, kdy, čeho se týkalo) a podrobně odůvodněte, co se vám přesně na tom nelíbí, co policie měla udělat. Pak se samozřejmě podepište.

POZOR: Jestliže konec lhůty připadl na sobotu nebo neděli, tak posledním dnem lhůty je pondělí!

Když to dáte dneska na poštu, a na razítku bude dnešní datum, tak to stíháte včas a ve lhůtě.
Doplňuji:
A tuto stížnost bude řešit státní zástupce, nikoli policie. Což je jakás takás záruka, že to bude posouzeno správně.

Další odpovědi:

Bronzový

Musí se to dostat před soud, policisté to jinak zametou. Takže bych podal ne trestní oznámení, ale přímo žalobu k soudu, ale chce to právníka. Na to není potřeba 3 dny, ale snad i několik měsíců, ne-li let. Snad se tu objeví nějaký právník :)

Bronzový

ombudsman

(proboha proč vůbec v takovéto jít za policisty - vždyť je to přesně jak píšete - zaujaté)

Na co se léčíš?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.