plebs

Pomohou venkovní žaluzie na zateplení neb udržení tepla?

Výměna oken za trojité plastové směrované na jih 150×150cm mistr plast majitel firmy ušetří to topení a udrží déle teplo.
Původně špaletová dubová a těsná topí se do 22 hod., na 22–24 st. / svetr dáma promine zda je to nepřiměřené /.
Ráno okolo 6 hod. teplota v místnosti 17–18 st. po výměně za plast klesá teplota na 14–15 st. zhruba měřeno při venkovních teplotách okolo 0 a mírně pod stupňů. Strop a podlaha není zateplena chaloupka nemá izolaci a stáří je okolo 100 let.

Nejlepší odpověď
elkon

A v tom je ten problém, dům bez izolace (někteří odborníci nedoporučují takto staré stavby izolovat na fasádě), v tom případě nová okna moc nepomohou. Je potřeba aspoň zateplit stropy (na půdě položit minerální vatu aspoň 10–15cm. Případně zateplit strop ve sklepě polystyrenovými deskami (existuje lepidlo na polystyren – na desky jsem postupně aplikoval bodově lepidlo, přimáčkl na strop a podložil latěmi, když je více latí, je to rychlejší), pokud je pochozí výška dostatečná, tak desky aspoň 5cm. Podobně jsme to udělali i my a je to poznat. Kotel topí tak do 23hod, v obývácích teplota 23°C ráno kolem 7hod. je teplota při studeném kotli stále ještě 21°C. A to máme okna jen dvojsklo.

Další odpovědi
EKSOT123

Prý je to jedinečná věc proti letním vedrům, mnohem účinnější než zatahovat závěsy. Na zateplení to asi nebude mít žádný velký vliv.

aliendrone

Ano, i když se to na první pohled nejeví jako nějak zásadní, tak je to stejné, jako s jednoduchým zasklením balkonu. Výsledek BUDE znatelný.
Fakt, žes pořídil „plasťáky“ NIC NEZNAMENÁ. Dobrá restaurovaná/re­pasovaná klasika (dřevněná) s funkčním těsněním (ne molitan, ale na bázi silikonu ideálně) mohou posloužit často MNOHEM LÉPE, než nekvalitní „plasťáky“ (třeba pověstná je značka „Hoco“ – twl normálně cítíš PRŮVAN, jak někdy NETĚSNÍ!) a pokud se ušetří na jejich vestavbě, tak ti klidně kolem nich poroste PLÍSEŇ. MOHOKRÁT viděno a potvrzeno.

Samozřejmě že POKUD je plastové okno

  1. konstrukčně kvalitní
  2. správně namontované (VELMI ČASTO nejsou!)

tak je to LEPŠÍ volba, než dřevo (z hlediska provozu i údržby). 🙂