Pomalý internet, čím to je?

Z ničeho nic se začal sekat internet. Vždycky šel, zaplacený všechno je. Čím by to mohlo být? Dělá to hlavně lagy při hře po internetu.

Odpovědi
michalds

Může to být ledasčím.

VIO

Pomalý internet může být dán spoustu aspektů, jako např. špatný router, nevhodný poskytovatel internetu, nevýkonný počítač, špatné síťové ovladače atd..

aliendrone

Lagování je hráčský evergreen. :D :D :D
Může to být z tolika důvodů, že se to nedá vypsat (pokud nechci výpisem pokračovat zbytek dne). Namátkově:

Příčina je u tebe:

  1. PC stahuje aktualizace, zejména u W10 je to porod, nový systém distribuce aktualizací peer-to-peer ti zmrví konektivitu při hraní naprosto dokonale, laguje to jaxviň! (ostatně W10 jsou špatné snad na všechno, nejen na hraní – můj názor)
  2. Síťový provoz zpomaluje aplikace na pozadí – prověřit
  3. Někdy je to dáno skvělým HW od poskytovatele – většina ADSL/VDSL routerů hromadně nakupovaná operátory. Obvykle je NUTNÝ restart (nebo dokonce i RESET routeru) a problém se vyřeší „sám od sebe“.
  4. Pokud ji připojený přes wifi je to tragédie (ale jen idiot by se pojil wifinou, pokud to myslí s hraním seriózně – kabel je kabel), stačí když si soused zapne nějaký přístroj (zejména z Číny – mixér, ventilátor, fén aj.) Samotné pojení přes wifi ti přidá na pingu daších 20ms oproti kabelu. (MINIMÁLNĚ!!)
  5. Jsi jouda, připojil ses na herní server do tramtárie (typicky východní Asie) – v takových případech jsou snad lagy přímo povinností očekávat.

atd. atd.

Příčina není u tebe:

  1. Poskytovatel má potíže – celkem bežný jev, někdy to dává vědět dopředu (např. z důvodu údržby sítě)
  2. Na cestě vznikly potíže (nesouvisející s poskytovatelem) – tohle bývá obvykle VELMI BRZY ošetřeno, řádově v hodinách.
  3. Herní server má potíže (přetížený přes konektivitu, popřípadě výkonově – mnoho dedikovaných herních serverů běží fyzicky na jednom stroji, takže to nemusí působit ani hra, kterou hraješ, ale jiná hra, která je spuštěna na tomtéž HW

atd. atd.

Nejdřív musíš zjistit, kde je příčina. Začni tím, že si změříš pingy na známé snadno dosažitelné servery, poté k cílovému serveru. Na webové služby „měření rychlosti internetu“ není spoleh, jelikož mnoho poskytovatelů rozpozná, že si měříš rychlost a udělá ti ad-hoc „přímou dálnici“, tudíž tyto výsledky jsou trochu zavádějící, nicméně je to pro laika asi nejjednodušší. Najdi si nějaké herní fórum (nejlépe hry, kterou hraješ), tam se této problematice určitě VELMI USILOVNĚ věnují, dozvíš se tam věci, které jinde nevyčteš!!!

independent

Chtělo by to napsat sem co máš za PC, kdo je tvůj poskytovatel atd.