Tw!st

Jak zjistit, která aplikace/proces mi nejvíce zatěžuje internet?

Dobrý den, nevím, jak je to možné, ale někdy můj internet zvládne přehrávat 1080p video na Youtube a k tomu ještě třeba na mobilu prohlížet internet, a někdy zase se video zadrhává a co chvíli se musí načítat, i když ho dám na 480p a prohlížení internetu je hrozně zabržděné, všechno načítá 10× déle i když třeba odpojím od wifi mobil. proto chci najít nějaký program, který mi detailně ukáže, co využívá můj internet, abych to mohl vypnout/vyřešit. Popřípadě můžete připsat nějakou radu nebo řešení jak problém vyřešit. Díky předem.
EDIT: přes správce úloh jsem nic nezjistil, vypisuje všechno pořád ± stejně i když mám aktuálně internet rychlý a i když mám pomalý.
vím že když se mi tam připojuje sestra a dívá se na youtube na mobilu tak to taky dost hodně spomaluje, ale právě mě zaráží že tak pomalý internet mám i když není nikdo doma… z venku se mi nikdo nepřipojuje protože jednak jsem nikomu heslo nedával ( ani já sám si ho zpaměti nepamatuju) a jednak protože mám docela malý signál na wifi takže by někdo musel stát s mobilem přímo pod oknem a toho bych si musel všimnout…

Nejlepší odpověď
Muffz

V PC si nastav svoji stalou IP adresu, treba na 192.168.150, maska podsite 255.255.255.0, vychozi IP je adresa routeru, cili defaultne 192.168.0.1. DNS servery 8.8.8.8. a 8.8.4.4.

Jdi do nastaveni routeru (do vyhledavace napises IP adresu routeru, u TP-LINKu http://192.168.0.1/, jmeno heslo admin (pokud jsi nemenil)), najdi v menu Bandwidth control, Rules list, Add New.

Enable – zakrizkovat
IP range 192.168.0.150
Ingress Bandwidth – minimum treba pulku celkove rychlosti (zjistis na speedtest.net), uvadi se v Kbps.

Save a je vymalovano. Na svem PC budes mit nastaveny minimalni limit downloadu, nebude ti tedy nekdo jiny krast tolik rychlosti, abys ty mel net nepouzitelny.
Pokud si chces vyhrat, tak se to da nastavit na MAC adresy, popr. udelat range s minimalni a maximalni rychlosti pro kazde zarizeni.

mosoj – heslo k routeru je vec uzivatele routeru, defaultne je heslo „admin“, pokud neni v navodu na router psano jinak… a jeho nastaveni je taky ciste uzivatelska vec, nikoliv vec poskytovatele internetu, ten ti jen hodi IP adresu o urcitych vlastnostech, co s ni dale delas, je ciste na tobe.

Další odpovědi
quentos

… a klasicky pomocí Správce úloh to nejde?

Frogman

Tohle vypadá spíš na to, že se na wifi napojuje někdo další, kdo ti to takhle „brzdí“.
Kolik lidí se tam připojuje a jakou máš rychlost netu?

mosoj

Nepíšeš jaké máš připojení. Už vidím jak lezeš do routeru když neznáš heslo. To je věc poskytovatele netu.
Vše je způsobeno agregací a kolik uživatelů bude na segmentu si určuje poskytovatel.