Jan Kuchař

Pomáhá počítání oveček ? :D

Než usnu tak to trvá nejmíň hodinu tak jestli mam zkusit počítat ovečky.

Nejlepší odpověď
bolak

http://www.you­tube.com/watch?v=FmbmNp1­RDCE&feature=pla­yer_embedded

Další odpovědi
Pájo

Počítání oveček…
Soustředění na vlastní dýchání…
Poslech tlumené relaxační hudby nebo pořadu v rádiu…
Pár stránek dobré knihy…

každý si najde to své…
(ano, počítání oveček může pomáhat…)

Hohny

Možná máte až moc energie na spánek. Pokud je to možné, můžete se na večer projít. Já chodím takhle na večer se psem do pěkného kopce a většinou odpadnu jak nic.

terry

Já nemám ráda ticho, takže usínám při televizi. Nebo si čtu.
Čtení zabírá rychle. Ale ne hororové 🙂

manon

Ano, počítání oveček může pomáhat. Ovšem oveček pomalu v řadě jdoucích – nejlépe přes lávku nad potůčekem uprostřed zelené louky za slunného dne :) Bouřky, ovce matlající se v blátě nebo honěné smečkou vlků se nedoporučují. To co nám ukázal bolak taky není optimální verze :)
Doplňuji:
Vhodné je počítat i s přidáním slova ovečka – čili ne jedna, dvě, tři, ale j e d n a o v e č k a, d r u h á o v e č k a ...... :)

pizlicka

pomaha,ale pozor!pocitej od deseti,po nulu.nikoli obracene.

Józa

Já je počítám odjakživa, aniž bych věděl, že to dělám. A někdy se mi taky nepodaří usnout. Spíš je lepší se nesoustředit na to..

Sůwa

Já před usnutím zpětně dohledávám nedostatky v oblíbených TV seriálech a při tom bezpečně usnu, ještě než se dostanu ke konci 🙂.