Uhradí za mě v níže popsaném případě zaměstnavatel pokutu?

V práci bylo kolo u vchodu, kde být nemělo. Byl jsem požádán kolo přenést do stojanu, ovšem jsem si nevšiml, že je tam zámek a tudíž se tam asi něco rozbilo. Začlo se to řešit a mám platit pokutu. Chci se zeptat do jaké výše a jestli se to vůbec bude nějako řešit a jestli za to bude hradit i zaměstnavatel. Na kamerách jsem vidět nepatrně z dálky.

Mám to na DPP, ale naskytla se mi práce, kde budu na HPP. Kdybych teď někdy přešel do té práce nové, tak i tak může hradit zaměstnavatel tu pokutu i částečně (neznám to), anebo bych si ji i v tomhle případě musel hradit sám? Je to souhra náhod v poslední době. Děkuji.

Odpovědi
autacek

Tvůj dotaz je poněkud zmatečný („je tam zámek a tudíž se tam asi něco rozbilo“), obecně lze říci, že pokud jsi způsobil druhému škodu, je tento oprávněn se její náhrady domáhat. Jednou z podmínek je vyčíslení škody a pak prokázání viny. Zaměstnavatel však má oproti tobě poněkud výhodu, že ti případnou škodu může dát k náhradě a strhnout ze mzdy (tedy zjednodušeně řečeno) a nemusí ji případně zdlouhavě vymáhat jinou cestou.

cukrar

škodu musí uhradit ten, kdo jí způsobil.
Musíte dodat více info.