Avatar uživatele
Zlatý

Pokud se za socíku mezi lidmi prodávalo obilí: pšenice za 300, ječmen za 250 a oves za 200 Kčs/q, kolik by to bylo dnes?

Prý je na to nějaký medián!
==============================
Má otázka nebyla pochopena. Neptal jsem se, kolik stojí obilí dnes, ale kolik by stálo v přepočtu na tehdejší platy a ty současné. Jak jsem už uvedl, prý je na to nějaký medián. Je mnoho příkladů, že pokud stál chleba 4,20 Kčs, dnes by měl stát přes sto korun.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Pšenice 300/350kč q
Ječmen
Oves
Je to zhruba stejné.


Avatar uživatele

co jsem tak naposledy viděl, tak jsou ceny podobné, ale nepamatuji se, že by tehdy byla taková cena. to musí být na pečivu slušnej vejvar :-D

dnes to bývá většinou cca. 4x dražší. jen bydlení, pivo a hlavně cigarety (což je správně) je to více. jak píši výše, pokud dnes stojí pečivo 4x více a výkupní cena obilí stejně, tak někdo někde vaří pěkný peníze. Babiš si mele mouku pro své pekárny sám a dělá dobře


Avatar uživatele
Pokročilý

No, jen pro info, já kupuju pšenici za 280kč/pytel (50kg).


Avatar uživatele
Zlatý

Za kolik to bylo za sociku nevím, ale dnes kupujeme oves pro králíky za 285 Kč/q.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Lamalam, kolik to bylo za socíku jsem psal.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.