Savier

Pokud se mi na veřejnosti postaví chobot. Dopustím se tím trestného činu nebo přestupku?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Není to trestný čin a asi ani přestupek (i třeba sex na veřejnosti je většinou jen přestupek, je za to nějaká pokuta; výjimečně i trestný čin a možná odnětí svobody). Možná, kdyby byl poblíž policista nebo tě někdo nahlásil. I tak bys dostal asi jen upozornění. Něco vážnějšího jen kdybys byl záměrně oplzlý, vulgární a celkově pohoršující.
Je to především nemorální a nevhodné. Jako přestupek by to byl při veřejném pohoršení – kdybys to navíc dělal záměrně, kladl odpor, „nechtěl s tím přestat“, atd.
Obnažování na veřejnosti by bylo horší. Pokud je to „skrytá“ (pod oblečením) a neúmyslná erekce, tak to nějak nevadí.
Taky žížalky si nikdo nevšimne. ;) Ani když je na stojáka.

Ale radši svého ptáka loskutáka drž v kalhotech. :D

Další odpovědi
JK2021

Pokud jste slon nebo tapír, tak zcela určitě nikoliv. Člověka ale za něj pověsí do průvanu…

elkon

Když ho nevypustíš ven, tak se nic neděje.

Filip84

Z logiky věci nemůžeš být jakkoli trestán za to, že se Ti – kdekoli a kdykoli – kokot postaví, poněvadž v tom zcela absentuje zavinění: prostě tomu nemůžeš zabránit.

Potrestán bys mohl být, pokud 1. bys chodil s kokotem venku na veřejnosti, nebo na místě veřejnosti přístupném, 2. bys nosil tak upnutý oblečení, že by byl kokot jasně a zřetelně viditelný, na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném, 3. bys si kokota „rozhoupal“, a pak bys ho ukazoval, nebo něco podobného.

Za samotné kokota postavení fakt být trestán nemůžeš! 🤦‍♀️😅 Savier, ty vole! 🙄🙃🤪😂

Kelt

Ty jsi slon? Asi jediný slon, kdo umí psát.