19náctiletá

Pokud pracuji na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, jak si určím výši zdravotního a sociální pojištění?

Řekněme, že mi je 19 let a nejsem studentkou ani nejsem na Úřadě Práce. Mám se zaměstnavatelem podepsanou DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE s měsíční hrubou mzdou 6800 Kč. Pojištění za mě tedy neplatí zaměstnavatel. Jak si sama určím výši zdravotního a sociální pojištění, které musím pojišťovně zaplatit? Musím platit obojí pojištění každý měsíc? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
anonym

To si nemůžeš určit! :) Vypočítává se to z mzdy – viz všechny ty online kalkulačky na to… (Google – kalkulačka na výpočet čisté mzdy online)

http://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/kalkulacky-a-aplikace/mzdovy-kalkulator

Děkuji za tuto humoresku…

ivzez

Na zdravotní pojišťovně se musíte přihlásit jako osoba bez zdanitelných
příjmů (OBZP) a hradit pojištění ve výši 1.242 Kč měsíčně.

Sociální pojištění si sama hradit nemůžete, mohla byste se přihlásit
pouze k dobrovolnému důchodovému pojištění (1.863 Kč měsíčně).
Sociální pojištění není povinné.

Na DPP můžete pro zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin
v kalendářním roce, což odpovídá necelým dvěma měsícům,
Podle mne je zbytečné důchodové pojištění na tak krátkou dobu nějak řešit.

—————
Poznámka:
Při práci na DPP (ani DPČ) nejde o mzdu, ale o odměnu.