nyjono

Pokud pijete čaj, který nejraději? Nebo co do něj přidáváte?

Nejlepší odpověď
Kepler

Měl jsem v oblibě mátu, ale v poslední době mě už po něm 2× šíleně rozbolel žaludek, neumím si to vysvětlit. Teď piju jen africký Roibos, někdy do něj kopnu prcka rumu.

Další odpovědi
gecco

Do čaje si nepřidávám nic, škoda kazit čaj…
😉
Zelený (ideálně oolong), rooibos, někdy i černý…
___
Pokud jde o ´míchaniny´ – dělám si výluhy třezalky, meduňky, mateří doušky a borůvčí…
A na nachlazení (kašel) výluh z cibule a zázvoru…
😉

Drap

Nemám žádný oblíbený. Dost často střídám různé druhy. Velmi často používám vlastní bylinkové a ovocné směsi k přípravě čaje.

Arne1

Černý (Earl Grey nebo Lapsang Souchong) s mlékem.

BergySeltzer

Každé ráno. Střídám gunpowder a pu-erh. Nepřidávám nic. Přijde mi to dokonalé samo o sobě. Vyzkušel jsem čajů nespočet a jedíný, který mě zatím neoslovil byl assam. Samozřejmě se bavím o čajích sypaných. Sáček jen v nouzi, např. na cestě :)

Jiří Bohumil

Já většinou jenom ovocné, v současné době granulované, případně bylinky (máta, řebíček, meduňka a bylinkové mixy). Ty mi chutnají. Černou klasiku nepiji, ta staví (bohužel pouze stolici).:-)))

Kelt

Piju ovocný čaj – Babička Růženka a dávám si tam med.

Dochy

Já jsem fajnšmekr. Takže černý sáčkovaný, poslední dobou upřednostňuju Pickwick, ale mám i pár dalších použitelných značek v podobné cenové relaci. Kdysi jsem bral i Pigy, ale ten se mi před pár lety sprotivil (nevím jestli změnili kvalitu ale nějak mi přestal chutnat).
A dělám ho hezky poctivě… Jeden sáček do 0,4 – 2l vroucí vody.

Bylinkový nebo ovocný… to není čaj to je lektvar 😉

Pejevek

Nejradši má bylinkový. Občas si do něj přidám med nebo zázvor.

dubraro

Černý, Earl Grey.
Med.

lota

Poslední dobou vyhrává meduňkový.

vlastula

Brusinkový,a ovocný a sladím jej medem

Václavka

Nejradši mám černé čaje z Darjeelingu a přímo zahrada Gopaldhara je velice kvalitní producent čajů. Jinak si dám rád spoustu dalších čajů samozřejmě jen sypané. Sáčkové se nedají kvalitou ze sypanýma vůbec měřit.