zjentek

Pokud pavouk dýchá plícemi, je možný na něm na bílý stěně pozorovat, jak se mu zvedá a klesá hrudníček?

Kategorie HMYZ.

…Ale já myslel spíše kdyby byl nasratej a třeba hnátama neobvykle zapřenej do stěny a až skoro funěl… no?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pavoučci na rozdíl od „tříčlánkového“ hmyzu mají jen dvoučlánkové tělíčko (hlavohruď a zadeček), přičemž hlavohruď má chitinový exoskelet. Těžko na něm tedy pozorovat nějaké pohyby. 🙂

Další odpovědi
cochee

Na hmyz (i když pavoukovci nejsou hmyz) jsou plíce moc velké hi-fi, to oni nemají.

zjentek

No insect, just kidding! (; d; d;

Ametyst

Už jsem chtěla napsat, že než se postaráš doma o zvířectvo, je čas jít spát.:-) Time to hit the hay. 😁

zjentek

Hayany? Great! 😀