Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud od někoho dostanu peněžní půjčku formou ústní dohody, musím to zdanit?

Předpokládejme, že je částka nad 15000. Podle občanského zákoníku lze půjčku sjednat i ústně dohodou. Jak je to ale potom z daněmi?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na to, zda půjčku danit či nedanit, nemá vliv forma smlouvy (ústní, písemná...), zato mnoho jiných okolností ano - https://www.patria.cz/… .
pokud si nejsi jist, pozeptej se - s konkrétními podrobnosti, daňového poradce.


Avatar uživatele
Zlatý

Příjmy z půjček nejsou zdanitelným příjmem. Viz §3/4b.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.