Bruneta84

Pokud nebudu v obci respektovat místní úpravu o parkování, mohu dostat pokutu?

Pokud je někde taková modrá obdélníková značka, která značí například podélné parkování a já zaparkuji šikmo nebo kolmo, ale nikoho tím neomezím a neohrozím a bude tam volný pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy, mohu za to dostat pokutu?

Pro upřesnění, značka, která značí parkoviště je na ní velkým písmem písmeno P a v právém dolním obrázek auta, značka č. IP11c

Nejlepší odpověď
briketka10

Respektovat tuto dopravní značku je nutné a pokutu dostat můžete.

Označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání.

Symbol ve spodní části značky vyznačuje stanovený způsob stání na parkovišti; může být obrácen nebo vyznačen na dodatkové tabulce. Poloha vozidla musí odpovídat poloze vyjádřené symbolem.

Další odpovědi
Mc Merkurion

…samozřejmě, proč by tam jinak ty značky dávali?

Drap

Samozřejmě, i když netuším co myslíš pod pojmem modrá obdélníková značka.

zjentek

Jak nerespektovat? Tož jistě!