zjentek

Pokud nás někdo stvořil, měl by se stydět nám ukázat?

Zde mám totiž dilema. Tak jistě, když už něco pokazím, snažím se zařídit tak, abych o tom mluvil co nejméně. Aby bylo co nejméně na očích a co nejdříve „se zapomnělo“, zmizelo někde v análech. Tak mě napadlo, pokud nás stvořila bytost, že se stydí nám vyjevit, protože by nám jednoduše nedokázala vysvětlit, že po smrti nic není, žádné opuštění těla atd. a hlavně by nám neuměla vysvětlit, tedy PROČ tomu tak je. Holt, možná nic/nikdo není dokonalé. Ani to, co neznáme. Děkuji.

Odpovědi
Kelt

Pokud to bereme z logického hlediska, dostáváme implikaci, která je nepravdivá, pouze v případě, že první část je pravdivá a druhá nepravdivá, jinak za všech ostatních podmínek je to pravdivé.
No a druhá věc je fakt, že „žádný učený z nebe nespadl.“
Z toho lze usoudit, například, že nic duchovního nemůže spadnout.

A takové uvažování, rouhání svědčí o tom, že si člověk myslí, jak je dokonalý. A vždy na to doplatil – Babylonská věž. Kdo se povyšuje bývá ponížen.
A uvažoval jsi o tom, že se nám třeba ukazuje, ale my ho ve své omezenosti a zaslepenosti nevidíme.

elkon

Bláboly, jak jinak u tohoto stvoření.

paul1

Proč by nemělo po smrti něco být?

zjentek

@kelt: Pokud nás někdo stvořil, tak proč se „stydí“ nám ukázat. Na této zemi neexistuje/ne­existoval jediný člověk, který by doložil/prokázal, že se „nám ukazuje“. Tak proč nad tím uvažovat. Jo, jeden důvod mě přeci jen napadá- být první! To je ten egoistický důvod, proč nad tím uvažovat/snažit se „vidět“.

zjentek

Elkon tak já si asi taky překopu mozek tak, aby mně realita šla doslova a do písmene na ruku. Prostě se uvedu do hypnózy. To abychom si rozuměli. Po mých otázkách budeš doslova dychtit a bohatnout si a bohatnout… hotový ráj na zemi, vše zdarma.