Měli Adam a Eva děti? A jak to pokračovalo?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímá-li vás víc o první Adamově ženě, nebyla to Eva, podívejte se do odkazu.

O Adamových potomcích vložena otázka a jsou u ní zajímavé odpovědi.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejsem-verici-a-nerozumim-bibli-ale-jednoduse-napiste-odkud-se-vzala-kainova-zena

Okopírovala jsem odpověď, je to opravdu mnohem složitější.
Syn Adama a Evy – Kain, Abel …
Bible neříká jednoznačně, kdo byla Kainova žena. Jediná odpověď je, že Kainova žena byla jeho sestra, neteř, nebo praneteř atd. Bible neříká, kolik měl Kain let, když zabil Ábela (Genesis 4:8). Jelikož oba byli zemědělci a dospělí jedinci, měli patrně i své rodiny. Adam a Eva měli určitě více dětí než jen Kaina a Ábela v době, když došlo k Ábelově smrti, a také potom měli zcela jistě mnohem více potomků (Genesis 5:4). To, že Kain se obával o svůj vlastní život po zabití Ábela (Genesis 4:14), naznačuje, že zde již asi bylo mnoho dalších dětí a asi i vnoučat či pravnoučat Adama a Evy.

Poněvadž Adam a Eva byli prvními a jedinými lidskými bytostmi, jejich děti neměly jinou možnost, než se brát mezi sebou. Bůh zakázal manželství v rodině až v mnohem pozdější době, když už bylo dostatečné množství lidí a manželství mezi příbuznými nebyla nevyhnutelná (Leviticus 18:6–18). Důvod, proč incest dnes často ústí do genetických deformací dětí je, že oba rodiče mají pravděpodobně podobné genetické vlastnosti s podobnými defekty. Když lidé z různých rodů mají spolu děti, je vysoce nepravděpodobné, že oba rodiče budou mít podobné genetické defekty. Lidský genetický kód se staletími postupně „zamořil” tak, že genetické defekty se násobí, zesilují a přenášejí z generace na generaci. Adam a Eva neměli žádné genetické defekty, což umožňovalo vyšší kvalitu zdraví pro ně i pro jejich potomky, než je tomu v dnešní době. U dětí Adama a Evy nebyly žádné genetické poruchy. Důsledkem toho nebyly v ohrožení a mohly se mezi sebou brát. Dnes to pro nás může znít divně, možná až nechutně, když si uvědomujeme, že Kain měl za ženu svou sestru. Protože Bůh na počátku stvořil jednoho muže a jednu ženu, druhá generace tedy neměla na výběr a bylo nutné uzavírat manželství mezi sebou.

Doplňuji:
Potomstvo vzniklo z incestu …

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenovala-prva-zena-adamova

Další odpovědi
arygnoc

Adam a Eva měli pouze dvě děti. Jak tedy mohl Kain po smrti syna Ábela odejít do jiné země a dostal znamení, aby všichni, kdo ho uvidí, věděli, že je bratrovrah?

Nežili snad v té době jen čtyři lidé (Adam, Eva, synové Kain a Ábel)? Pokud byli jen čtyři, lidstvo muselo vymřít. A v Bibli se o jiných potomcích nepíše, ačkoliv jinak jsou synové pečlivě vyjmenováváni.

Odpověď na tuto otázku však může bý snadná. Nikde se nepíše, že Adam s Evou měli JEN dvě děti, z textu vyplývá, že v době, kdy žil Kain a Ábel žilo už na zemi lidí dost a dost. Těžko věřit, že by autor Bible opomněl takovouhle zásadní věc. Ale musíme brát v úvahu, že takto starý text, dalo by se možná říci „legenda“, byla dlouho podávána ústně, časem možná pár věcí vypadlo.

Adam a Eva tedy mohli mít děti mnohem dříve, třeba už v Ráji (Bůh jim tam přece řekl „množte se“). Eva ovšem nemusela mít děti jen s Adamem. Pokud byli na světě pouze čtyři lidé (Adam, Eva, Kain a Ábel), je možné, že Eva měla děti i se svými syny (lidstvo nebylo ještě zdegenerované a v té době to nebyl ani hřích, pak by bylo jasné, proč nám to autor Bible zatajil. P.S.: o tom, že mezi blízkými příbuznými ja zakázán intimní vztah, se píše až ve Třetí Mojžíšově: Řád pohlavního života). Dále si všimněme, že když se vyjmenovávají děti biblických postav, mluví se spíše o mužích. Ale vyjmenování dcer se vynechává.

slad08

Měli spolu dva syny Kaina a Ábela. Kain zabil Ábela a poté se Kain proměnil v hada.
Nejspíše Adam a Eva měli ještě jiné děti, jinak by nemohl pokračovat rozvoj, protože kluk+kluk nemůžou mít děti :)

baghira

Měli tři syny, Kaina, Abela a Šeta. (O případných dcerách se bible nezmiňuje.) Abel byl zavražděný Kainem.
Kain měl Enocha, Enochovi se narodil Írad, Írad zplodil Mechújáela, Mechíjáel zplodil Metúšáela, Metúšáel zplodil Lámecha.
Lámech pojal dvě ženy; jedna se jmenovala Áda a druhá se jmenovala Sila.
Áda porodila Jábala, jeho bratr se jmenoval Júbal.
Také Sila porodila, a to Túbal-kaina, sestrou Túbal-kainovou byla Naama.

Šét zplodil Enóše.
Ve věku devadesáti let zplodil Enóš Kénana.
Ve věku sedmdesáti let zplodil Kénan Mahalalela.
Ve věku šedesáti pěti let zplodil Mahalalel Jereda.
Ve věku sto šedesáti dvou let zplodil Jered Henocha.
Ve věku šedesáti pěti let zplodil Henoch Metuzaléma.
Ve věku sto osmdesáti sedmi let zplodil Metuzalém Lámecha.
Ve věku sto osmdesáti dvou let zplodil Lámech syna Noe.
Když bylo Noemu pět set let, zplodil Noe Šéma, Cháma a Jefeta.
A byla potopa.

dědapetr

Ano měli.Eva porodila, po vyhnání z Ráje dva chlapce.Zemědělce Kaina a pastýře ovcí Ábela.Mluví jednoznačně o dvou dcerách Adama a Evy,které se narodily současně s Kainem a Ábelem.Byla těhotná a porodila Kaina současně s jeho sestrou Lebudou.Pak byla opět těhotná a porodila Ábela se sestrou Kelimat.Kain s Ábelem tedy měli sestry-svá dvojčata.
Dále v odkaze:

http://tajnes­pisy.webnode.cz/new­s/eva-adam-a-jejich-deti/

Deli

Nepochybně měli, ale asi to nikdo nesepsal 🙂

Arygnoc a Baghira – dávám palec a hluboce se stydím, oni to dokonce sepsali a já mám takové neomluvitelné okno ☹

žolik

No určitě jinač,

Zdroj: žolík

led

Treba si uvvedomiť, že v tej dobe rodiť deti a tým rozmnožovať ľudské pokolenie bola vôľa Božia. Neboli ešte tí, ktorí by sa zaoberali príbuzenskými vzťahmi manželov, takže nemôžme ani hovoriť o inceste (Kerberus). Mať deti bola skrátka povinnosť. Nezáležalo na tom, kdo s kým (takže možno aj chlapec s chlapcom?!?(slad0­8)).
Bolo treba splniť Božiu vôľu – množte sa a majte sa radi.
Až neskôr, keď sa ľudstvo premnožilo, začali sa obmedzovať vzťahy.
Jedno ale musíme uznať, ľudia boli od prvopočiatku prirodzení. Faloš a klam prišli neskôr.