Bronzový

pokud je v najemni smlouve tato veta musi ji najemce dodrzet?

vim,ze je to neobvykle,ale najemce souhlasil se vsemi podmínkami ve smlouve,kterou nasledne podepsal.konkretne tuhle vetu-najemce ma povinnost oznámit pronajimateli nutnost jakekoli opravy,spocivajici v poškození věci v domě či jeji totalni zkazy či nefunkčnosti,avšak naklady na jejich opravu a udrzbu je povinen nést nájemce.Nájemce se nyní vymlouva,ze nemá na opravy,je to poruseni smlouvy,pokud mě žádá,abych to vyřešila?pokud tuto vetu ma ve smlouve,nemuze zadat snizeni najemneho???děkuji.
Doplňuji:
to vim,ze je to ze zákona moje povinnost,ale to i přes to,ze podepsal,ze to bude hradit on,a to před právníkem???k čemu ta šaráda potom?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

podle mne ne

záleží, zda nájemce předmět nájmu užíval v souladu se smlouvou a chránil jej před poškozením: pokud ne, platí on - ale nemůžete po něm chtít, aby vám třeba zaplatil prasklou vodu, rezavý okap nebo třicet let starou střechu, i když i to vlastně podepsal...

Pronajímatel musí svým nákladem udržovat a opravovat předmět pronájmu ve stavu ve stavu způsobilém k užívání... jestliže pro vady věci, které nájemce nezavinil, nelze předmět pronájmu užívat vůbec, resp. jen omezeně, nemusí nájemné platit, resp. má právo na slevu z nájemného.

Další odpovědi:

Bronzový

Myslim, ze pripadny soud by toto ustanoveni i bez navrhu zrusil jako jednostranne vyznamne nevyhodne.

Pokročilý

podle me ano

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.