Angi-Shy

Pokud je na vyzve k vyzvednuti zasilky proskrtly dnesni den, znamena to, ze si ji dnes nemohu vyzvednout?

Nikdy jsem tomu nevenoval pozornost, vzdy mi zasilku na poste vydali jeste ten den, kdy jsem vyzvu obdrzel. Ale nedavno me jedna zena na poste rekla, ze mi zasilku nemuze predat a ukazovala na krizky napsane v kolonce „vyzvednout si ji muzete dnes, tj. XXXX od XXXX do XXXX“
Nebylo ji pres sklo skoro slyset, tak jsem vetsine toho co rekla ani nerozumel, krome toho ze mi zasilku teda preda, ale nemela by…

Dnes mam dalsi dve vyzvy s temito krizky (ktere hadam tam maj napsany vzdy i u predeslych zasilek co mi v pohode jeste ten den vydali), tak me jen zajima, jestli to opravdu znamena ze si je mohu vyzvednout az od zitra ci co 🤔

Elkon: jestli umis psat, tak tu muzes odpovedet misto toxickych zprav jako ta tvoje 👌

Odpovědi
Pepa25

Ano, logicky dnes si ji vyzvednout nelze. Může být totiž na cestě z doručovací na ukládací poštu.

Drap

Můžeš si ji vyzvednout i dnes za tohoto předpokladu. 1. pošta má otevřeno
2. Posádka co zásilky rozváží , či roznáší se už vrátila z pochůzky na uvedenou poštu.

Filip84

Pokud si dokážeš najít potřebné informace k doručování a ukládání doručované zásilky, pak si jí můžeš vyzvednou i pět minut po tom, co doručovatel vykonal doručovací pokus; vysvětlím na příkladu:

Máš doručovánu zásilku na adresu 264 OSTRAVSKÁ, SVIADNOV, CZ 73925.

  1. Otevřeš aplikaci ČP „Vyhledávání PSČ a doručovacích informací“, zaškrtneš „Vyhledat doručovací informace“, postupně vyplníš, dáš „Vyhledat“. Aplikace vypíš, krom jiného, že ukládací pobočka je SVIADNOV 73925, že doručovací pobočkou pro listovní zásilky a poukázky je SAMOSTATNÁ DODEJNA FRÝDEK MÍSTEK 73807, a pro balíky DEPO MOŠNOV 71 74200.
  2. Podle toho, jaká zásilka ti byla doručována, klikneš na „Zobrazit detail“. Byla-li by ti doručována listovní zásilka, tak z detailů pobočky SAMOSTATNÁ DODEJNA FRÝDEK-MÍSTEK 73807 zjistíš, krom teda toho, na jaké adrese jí najdeš, že „Na této provozovně se pouze vydávají uložené balíkové zásilky během uvedené otevírací doby.“ Tak si najdeš okénko „Otevírací doba“; tam se, interaktivně, dozvíš, zda mají teď otevřeno, nebo teď zavřeno, no a s ohledem na otevírací dobu „Ne – So Zavřeno“: co myslíš? Když bys však čekala balíkovou zásilku, bude ti jí doručovat poštovní úřad DEPO MOŠNOV 71 74200. Ten má otevřeno Po – Pá 07 00 – 20 00, So a NE Zavřeno. Máš tam také okénko „Kontakt“, a tam uvedena dvě telefonní čísla. Tak bys tam zavolala, řekla číslo zásilky a zeptala se, jestli se už Tvůj doručovatel vrátil s Tvou zásilkou. Pokud bys se dovolala, a pokud by se už Tvůj doručovatel vrátil s tou Tvou zásilkou na provozovnu: mohla bys si tam dojet a zásilku si tam vyzvednout (někdy to bývá i v jiném okrese). Pokud ne: tak nic. 🤷🏽‍♀️

Summa summarum:

  • dnes si svou zásilku nemůžeš vyzvednout na ukládacím poštovním úřadu, protože tam není – je někde v terrainu, no a nebo někde na doručovacím poštovním úřadu.
  • Skrze aplikace na webu si můžeš vyhledat, který poštovní úřad je doručovacím pro Tvou adresu & druh doručované zásilky (zpravidla je to DEPO nebo DODEJNA něco). rozkliknutím informací zjistíš, jestli, a případně kdy, má otevřeno pro výdej zásilek mírumilovným pracujícím.
  • Pokud depo / dodejna nemá otevřeno pro výdej zásilek mírumilovným pracujícím: nic nebude, musíš počkat, až to dovezou tam, co je uvedeno ve výzvě.
  • Pokud depo / dodejna má otevřeno pro výdej zásilek mírumilovným pracujícím: na té stránce najdeš číslo i výdejní dobu, v té výdejní době tam zavoláš a zeptáš se, jestli tam ausgerechnet ta Tvá zásilka je. Když je: můžeš si tam dojet. Když není: nic nebude.

Zdroj: https://www.pos­taonline.cz/vyh­ledat-psc