JájsemRaibek

Pokud je kosmický skafandr vzduchotěsný, je zároveň i vodotěsný?

Mohu v tom skafandru třeba do vody? Nebo co když právě při misi spadnu do nějaké vodní nádrže nebo v případě neexistence vody tak do metanové, kyselinové apod.

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě, nároky na plynotěsnost jsou o dost vyšší, než na vodotěsnost. Američtí astronauté nacvičují práce ve skafandru mimo ISS právě v hlubokém bazénu, kde jim to simuluje stav beztíže. Kosmický skafandr je soběstačná miniaturní kosmická loď. Do jiné kapaliny, než voda, bych s tím ale neskákal.

Další odpovědi
jáára

To je ale blbost, co? Raděj mi řekni z čeho mám udělat nože.