zjentek

Pokud cizí kamerový systém dosahuje až ke vchodu od mého domu, porušuje mi monitorující právo na ochranu osobních údajů?

Teď mám na mysli ty systémy monitorující veřejnou komunikaci, zatímco okolní nemovitosti ne e, přičemž ohnisko jejich záběru končí na chodníku někde centimetr před vchodem do mého domu, čili vstupem do mýho zázemí.

Jinými slovy je otázka nasnadě, jelikož monitorující mají absolutní přehled kdy, v čem, jakým způsobem, kterým směrem a v jaký náladě odcházím, odjíždím, přicházím, přijíždím…

Ad McM: Tak znova:

Porušuje mně monitorující právo na ochranu osobních údajů?
(„…monitorující mají absolutní přehled kdy, v čem, jakým způsobem, kterým směrem, v jaký náladě odcházím, odjíždím, přicházím, přijíždím…“)

A ještě dodám- já nic nepodepsal! ;)

Odpovědi
Drap

Pokud je ten dům pouze tvůj a zabírá vchod, tak zřejmě ano.

Edison

Pokud máte ten pocit, můžete podat podnět k prověření na ÚOOU. Odsud to jen těžko někdo posoudí.

Mc Merkurion

… tvůj soukromý prostor je doma, ne před domem, takže máš peška, a předpokládám, že vstup do tvýho zázemí jsou dveře do ložnice, a tam určitě kamery nečuměj … na druhou stranu, kdyby tě vykradli, budeš rád, že kamery zaberou každýho, kdo vstoupil do baráku …

… jinak se stačí podívat na: porno-on-line-amateur-com-camera-všichni-vidí >>> pak uvidíš, k čemu všemu je ta kamera dobrá …

… tak znova: nachází-li se vchod do baráku na veřejné komunikaci, máš smůlu >>> po celým městě, v obchodech jsou informace, že se tam nacházej kamery, nic člověk nepodepisoval, a stejně jej monitorují …

autacek

V podstatě jsou důležité jen dvě věci,

  1. provozuje-li kamerový systém instituce ve veřejném zájmu (např. policie), tak s tím nenaděláš nic a je to legální
  2. provozuje-li kamerový systém kdokoli jiný a není-li takové sledování zaznamenáváno, v tom případě je to postaveno na stejnou úroveň, jako by někdo stál vedle na chodníku a díval se ti na dveře.

Ostatní případy se těžko prokazují.

No zachovej chladnou hlavu, myslím že jsi každému šumák.

mosoj

Můj soused si instaloval monitorovací kamery kolem svého domu. Přímo jsem ho prosil, aby také zabíral kus mého pozemku před domkem. Záběry archivuje na datovém serveru. O nějaké povolení žádal, aby to bylo právně v pořádku,ale sousedy k tomu nepotřeboval. Takže ostatní k tomu tebe také nepotřebují.

ivzez

Podle mne neporušuje.

zjentek

@Mc M, tvůj předpoklad je mylný.

zjentek

Edison, za prvé mně nemusíš vykat, bo se vedle tebe cítím starý (vykej tady ženskejm, tak to dělám já) a za druhé neříkej hop… možná přijde ALIENDRON a ten mně to levou zadní IN EXTENSO vysvětlí, ostatně tak jako vždy a všechno důležité ;) a podobné otázky JSOU DŮLEŽITÉ! ;)

Edison

Dík… Ale… myslíš, že to je vykání? Co když jsem to psal obecně pro všechny? 😉 A dámy… ono se to někdy těžko poznává, víš… 😉

zjentek

A to máš zas recht… vidíš, to mě nenapadlo! ;)

zjentek

Ještě detail- memáš tam někde v záloze seriozní odpověď na tu otázku? ;p

Edison

Rád bych, ale asi to chce šetření na místě. Nejsem odborník. Já řešil jen autokameru v autě. A taky to nemám vyřešený optimálně.