zjentek

Pokud 42 letý nahlíží na 22 letou jako na sexuální objekt, je to totéž, jako 32 letý když stejně nahlíží na 12 letou?

Jen nahlížejí.

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne.
Z pohledu zákona: případný vztah č.1 je OK, č.2 je trestný
Z pohledu matematiky: "obejkt č.1 je o 42% mladší, objekt č.2 je o 64% mladší
Z pohledu vývoje: 22 letá dáma by měla být dospělá, její náhled na svět by měl být na takové výši, aby byla schopná plně rozhodovat o svém životě. 12 letá slečna si pravděpodobně právě přestala hrát s panenkama (možná, že ještě ne) a s velkou pravděpodobností ani neví co chce v dospělosti dělat, zda bude studovat na lékařku, nebo bude pracovat jako uklízečka,… Jak by měla rozhodovat o vztahu s mužem, který ji (pokud má alepoň trochu rozumu, když ne soudnosti) bude už díky svým zkušenostem připadat jako bůh? Jak má rozhodovat při případné péči o dítě?

Další odpovědi
elkon

To se jich musíš zeptat. A desetiletý rozdíl také není zanedbatelný. Dvanáctiletá je stále ještě dítě, jestli to nevíš.

aliendrone

Jóóóó! A ten, kterému je 22 let tak může tak nahlížet na dvouletou! 😉 😁

(Tedy ZATÍM ještě NE, ale při současných trendech se toho možná dožiješ!) 😮 😕

Drap

Podle zákona ne.

zjentek

Dochy takže je to o zodpovědnosti nikoli o pudech. Aha.

Dochy

Ptal ses na rozdíly. Když se budeš ptát čistě jen na pudy, tak to můžeme shrnout pod přirovnání „jeden rád holky a druhej vdolky“. Ať se komukoli líbí cokoli, pořád jsme lidé 😉 (ale v naší kultuře i jen náznak toho 2. případu může mít pro pána značně nepříjemné náslekdy)

Pokud to budeme brát v kontextu naší kultury a budeme řešit už potenciální přechod do jakéhokoli vztahu, pak platí to co jsem psal výše. V naší kultuře jsou mezi těmi dvěma případy značné rozdíly.

zjentek

Ok, chápu. Díky 👍