456jkl@post.

Podpoříte petici na podporu návrhu zákona o platech zaměstnanců ČHMÚ?

Zákon: zaměstnanci Českého hydromet. ústavu budou mít plat rozdělený na fixní část (ve výši minimální mzdy v ČR) a pohyblivou. Pohyblivá by byla přímo úměrná předpovědi počasí vytvořenou ústavem a skutečným počasím. Když se netrefí, dostanou nula peněz.

Pokud nepodpoříte, napište důvod(y).

Nejlepší odpověď
Dochy

NE

  1. je to blbost
  2. meteorologický ústav je jen jednou z částí ČHMÚ
  3. Předpověď počasí je jen jedním z jejich úkolů
  4. Počasí zkrátka nelze dlouhodobě spolehlivě předpovědět, meteorologové hlavně sbírají data a snaží se postupně zpřesňovat modely, které by lepší předpovědi umožnili
  5. Je to blbost, skoro stejná jako ten tvůj požadavek na zveřejňování sexuální orientace.

Další odpovědi
Kepler

To je pěkně ujeté. Je to jako platit zaměstnance prognostického ústavu podle předpovědí ekonomického vývoje v horizontu deseti let. Sám jsem fanda do meteorologie a tak o jejich práci mám dost dobrou představu. Navzdory využití družic a supervýkonné počítačové techniky je v předpovědích vždy prvek nejistoty a místních vlivů, které meteorologové nemůžou ovlivnit. Jejich práce si cením. Lidé mají pocit, že jim předpovědi nevycházejí, protože když předpoví teploty 26 až 30 st., místy až 33 st. pamatují si jen těch 33 st., i když jsou v nadmořské výšce 600 m. A když předpoví déšť a u nich nezapršelo, tak je to taky špatně, ačkoliv na většině území republiky skutečně lilo. Meteorologie pracuje zásadně s pravděpodob­nostmi, úspěšnost předpovědi na 3 dny je až 90%, na týden klesá k 60%. To si lidé taky většinou neuvědomují.