annas

Podléhá módě to, co se nosí na hlavě, nebo i to, co se nosí v hlavě? Není móda pomíjívá, neboť jen tak může být věčná?

Pohled na módu v aforismech Jana Sobotky

https://books­.google.cz/bo­oks?id=uq5wjLH­8DtkC&pg=PA27&lpg=PA27&d­q=aforismy+o+m%C3%B3­d%C4%9B&source=bl&ot­s=23QXQoGzKm&sig=AC­fU3U157yW5aGS6XFAD4r-jzpF-b3rg1w&hl=cs&­sa=X&ved=2ahU­KEwiDkbOOgdPjAh­WPilwKHR3GCJYQ6A­EwD3oECAgQAQ#v=o­nepage&q=aforis­my%20o%20m%C3%B3d%C4%9B&­f=false

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA25&lpg=PA25&dq=a­forismy+o+módě&sou­rce=bl&ots=5sh7JKcu9z­&sig=ACfU3U3dJFO­OqYJhrSmdO3CTWvW­DYYOL6w&hl=cs&s­a=X&ved=2ahUKE­wiDkbOOgdPjAh­WPilwKHR3GCJYQ6A­EwEHoECAkQAQ#v=o­nepage&q=aforis­my o módě&f=false

https://books­.google.cz/bo­oks?id=Al9s8U­GASEkC&pg=PA39&lp­g=PA39&dq=afo­rismy+o+módě&sou­rce=bl&ots=JnAW­DwGzpr&sig=AC­fU3U2-WI1lYPj2f1pmLKGO­eYvrNImiPQ&hl=cs&sa=X­&ved=2ahUKEwiD­kbOOgdPjAhWPil­wKHR3GCJYQ6AE­wEXoECAcQAQ#v=o­nepage&q=aforis­my o módě&f=false.

Kniha Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí.

  1. „Proč si nedal Bůh víc na stvoření ženy záležet? Že by byl zainteresován v kosmetickém průmyslu? Proto si některá žena pro krásu nešla 2×, ale pravidelně chodí do kosmetického salonu?“
  2. Všímáte si? „Móda umí dělat divy. Ze spodního prádla dokáže udělat veškerý oděv.“
  3. Přece „móda se stále mění. Jen móda jít vždy s módou je trvalá?“
  4. Když „šaty dělají člověka, džínovina lidi, neděla ženu člověkem tedy její šatník? “

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/fe­et-legs-standing-waiting-crossed-349687/

Nejlepší odpověď
Drap

Nejenom na hlavě, ale i to co se nosí v hlavě. O tom se nás snaží přesvědčit media a celebrity. I to co mají lidé v hlavě podléhá jakési skupinové modě. Zřejmě to má z cíl, aby lidé měli dostatek času přemýšlet o věcech opravdu důležitých.

1. Myslím, že si dal záležet tak akorát. Jen my lidé jsme s tím nespokojeni a snažíme se často vylepšit i to, co vylepšit nejde.
2, Ano je to pravda. A v těchto současných vedrech to je nejen často hezké, ale i praktické.
3, Nemusí to tak zcela být. Vždyť právě ta snaha nejít právě se současnou modou, může otevřít prostor módě jiné.
4. Právě šatník dává ženě možnost, aby sama sebe přesvědčila, že může vypadat ještě lépe než vypadá.

Další odpovědi
hapiky

Bůh nadělil každému podle svého uvážení, Kelišová! No, spíše to vypadá, že Bůh nenaděluje, ale příroda a geny se občas vyřádí.
Móda se mění, lidé přežívají.
Ženu dělá člověkem skutečnost, když se na ni může muž spolehnout.
To platí i opačně!

Kepler

Ano, móda je velmi pomíjivá, ale přesto se často vrací v pomyslné spirále vývoje. Jen o závit výš a na vyšší úrovni. Někdy mívám záchvaty smíchu, co všechno se producíruje na přehlídkových molech, ale beru to jen jako úlety a legraci. Mnohem horší je móda toho, co se nosí v hlavě, například nadávat na politiku a politiky, i když si dotyčný žije jako prase v žitě.