Bronzový

Podle čeho volíte jméno pro dítě?

Čím vším se řídíte při výběru jména pro mimčo? =)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jménos e asi vybírá podle toho co se nám líbí. Přihlédnout by se ovšem mělo také k tradici, ke zvyklostem v rodině a zamyslet se i nad tím, jak jméno bude znít ve spojení s příjmením. Osobně jsem pro jména česká, a že jich je na výběr.

Další odpovědi:

Zlatý

někde se jména dědí z generace po generaci, ale každý dá jméno které se mu líbí a pro své dítě myslí, že bude to pravé , hlavně aby se měl brát ohled na příjmení aby to pak neznělo trapně a nebo nebylo celé jméno příliš dlouhé

Zlatý

Po domluvě s partnerem,názorem rodičů,podle sladění s příjmením a jak se nám líbí,Nejhorší je že nevíme jak se bude líbit těm co ho dáváme.Když je to děvče tak sňatkem příjmení změní.

Zlatý

Zlatý

Jméno vybírám podle toho které se mě líbí když vidím že se líbí mě i manželovi tak ho dáme.

Zlatý

Já si vždycky počkám, jaký z nového tvorečka mám pocit - a podle toho volím jméno. Jako holka jsem tak pojmenovávala pejsky, kočičky, morčátka - kouknu a jméno mě napadne.
U svých dcer jsem vybírala podobně. První mi svými pohyby v bříšku připomínala veverku, říkala jsem jí tak - no a Verunka z toho vyplynula automaticky. Je fakt, že se jménem je spokojená a sedí k ní.
Druhou holčičku máme Gitu. Ne podle Růžovky, ale prostě se nám to jméno líbilo. Říká si teď Gigi a taky to k ní sedí. :-)

Poprvé mi ulítlo jediné - má narozky v prosinci (pak jsou všechny zimní svátky) a začátkem února má svátek. A celé léto pak chudinka nic...
Podruhé jsme už volili letní jméno, protože malá je opět prosincová :-)

Bronzový

Tak tohle je tak důležité aspoň pro mě,dávala jsem jména dohromady,strašně moc přemýšlení,ať mi to jednou nevyčtou až vyrostou,žádna moderna,tradiční české jméno které nositele povznese,trvá to dlouho já bych řekla celý těhotenství.

Zdroj: žolík

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.