hanulka11

Podle čeho se bude jmenovat nejhlubší suchá propast?

Která byla nedávno objevena u nás a kde se nachází . Víte za jakých okolností byla objevena?

Nejlepší odpověď
annas

Jeskyňáři patrně objevili v Rudici v Moravském krasu novou nejhlubší suchou propast republiky. Bude se jmenovat Tumperek podle vrchu, v němž se nachází.
Když se loni v červenci udělal hluboký výmol v silnici v rudické části Tumperek, vedení obce si myslelo, že má co dělat s další dírou, kterou je nutno spravit. Při pracích se zjistilo, že jde o dutinu o prostoru asi čtyř metrů krychlových.

Více v odkazu:

Zdroj: http://tn.nova­.cz/magazin/hob­by/cestovani/no­va-nejhlubsi-propast-v-cesku-se-jmenuje-tumperek.html