Damiana

Podepsala se vaše práce nějak na vašem zdraví?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/273568-ochutnavac-cokolady-je-po-dvou-letech-v-zamestnani-v-ohrozeni-zivota.html

Nejlepší odpověď
Mapel

Jasně. Kdo bere svojí práci vážně – je mu koníčkem je vždy deformován.

Další odpovědi
anonym

Já mapelovi rozumím, nejen proto, že děláme ve stejné branži. Odborně se to nazývá profesionální deformace a může mít různé projevy.
(Jen malá perlička, např. můj kolega, je-li se mnou někde na návštěvě, tak má neodolatelné nutkání vyjmenovat veškeré technické a revizní závady v nóbl baráku, na němž si hostitel zakládá. A aby jej neurazil, tam mi je, pod záminkou cigárka na terase musí vysypat, aby se zbavil toho naléhavého přetlaku).
Doplňuji:
P.S. Příklad v odkazu je spíše extrémní výjimkou, kdy se člověk může přesytit něčím, co mu předtím bylo vzácnou pochoutkou.
Občas by podobné zahlcení potřebovalo pár zdejších uživatelů, kteří se už dostali do pokročile patologického stadia IAD (Internet addiction disorder).
Odborníci vědí, oč se jedná, ale většina postižených si to nechce připustit a přitom dle analytických odhadů, může dosahovat až 10% uživatelů, (včetně pár průkazných místních).

mosoj

Ano. 40 let práce v chemickém průmyslu mně způsobilo rakovinu. Ani nechtěj vědět s kolika karcinogeny jsem přišel do styku. Nejsem sám. Laborantky mají zničená játra od neustálého pipetování chemikálií a vzorků ( kdo neví co je pipetování, poví mu to Google).
Pak si tady přečtu že jsem se za minulého režimu flákal !!!!!!

Michal Kole

Jo, každodenní chození do školy, že nesnesu být mezi lidma.

venkovan

Jistě. Vize lékařů je v lepším případě v důchodu invalidní vozík a nebo výměna kloubů. Ale to je ještě daleko – třeba mne trefí šlak až zas dostanu výplatu.
Za bolševika lidi v podobné práci měli šanci, že až si zničí zdraví, zaměstnavatel je přeřžadí (přeřadil) na méně namáhavou práci s ponecháním platu. Dnes máme jistotu, že když si nezvyšujeme kvalifikaci a nesnažíme si najít práci, kde využijeme zkušenosti , tak se sejdeme s bezdomáčí pod nedalekou propustí pod železniční tratí.

anonym

z koníčka jsem si udělal práci. Jestli mi dal i ten tumor, nevím. Deformace funguje. Kdekoliv jsem koukám po tech. zařízení, štítcích o revizích, vyvěšených plánech apod.

aramah

Nojo bohužel, oddělala jsem si záda,opravdu je pravda když člověk má rád svoji práci a je zodpovědnej nemůže vyjít bez následků.
A to v dnešní době je snad ještě horší,slyšela jsem že i na záchod si ženy nemůžou dojít dle potřeby…
Doplňuji:
Asi jsem měla napsat WC pardon :)

Ella

ano… mám naprosto zničené nohy a hlavně palce od bot pracovních bot… a to pracuju pouze šest let…
navíc mám taky profesionální deformaci – všude koukám, posuzuju, jak bych to udělala , jestli bych to zvládla líp a tak… :)

honza19hk

zatím ne nebo to aspoň nepociťuji,ale pravda je že než jsem šel na firmě na větší bagr tak jsem dělal na CAT 425 a ten neměl okno ve dveřích takže při každé demolici to bylo jak ve vápence.Naštěstí teď už mě prach neotravuje ,dostal jsem novej CAT 385C LRE s prachotěsnou izolací a klimoškou.takže te´d bych to viděl dobře.Dokud zase někdo nevysklí boční okno.

Damiana

ad Aramah: S tím záchodem bych byla v klidu. Myslím, že všichni vědí o co jde…
🙂

Damiana

ad Dr. Axl: Nó to s tím kolegou… Nevím, nevím, …to, co někdo svede na profesionální deformaci, jiný ale může nazvat závistným štouralstvím…:-)

anonym

ad Damiana, účelová dezinterpretace tě není hodna, byl to jen namátkový příznak. Jinak onen zapálený revizní technik nemá proč závidět, spíše pohrdá snoby bez vkusu a s kýči v interiéru, kteří ve své povýšenosti pohrdají normami nebo uživatelskou přívětivostí, obyvatelností a osvědčenou ergonomií.
Podobní zákazníci patří mezi problémové, úplatky obcházejí požadavky stavebních povolení a nejčastěji patří mezi klienty škodních událostí z titulu technických závad a diletantských obsluh.
P.S. Spíše jsem očekával, že nějak erudovaně zareaguješ na fenomén IAD.

Damiana

Ach jo. Najednou nepochopíš – jak ty říkáš – špílec! 🙂 Neměj o mne zbytečné obavy, tohle je ta proklatá vina internetu, který bohužel nepřenáší emoce a sarkasticky ironický nadhled. Rozumím ti. Viděls' Darebáčky od Woodyho Allena?
Co se týká IAD – myslíš Individuální Automobilovou Dopravu? 🙂 pozor – zase švanda! Ale vážně – o i IAd a jeho rozvíjení si tenhle server přece naprosto říká – ostatně jsou vidět i dokonalé proměny, podle toho jak se zrovna kdo vyspal. Ale já nejsem moc pro moderní škatulkování. Ačkoli chápu, že moderní doba má své „nemoci“ a musí si je označit. A jejich „léčba“ pak také docela sype. To máš to samé jako závislost na kamarádství, potřebě kontaktu, atp. Pokud se to ovšem nezvrhne negativním směrem. Hrozí to každému, kdo něco moc baští. Jak jsem kdysi psala syndrom instituce je hrozná věc, to že někdo pořád sedí u PC také. Ale…proč to dělá, co ho k tomu vede? To by se mělo řešit – jestli mu to přínáší zhoubné problémy. To by ale bylo nadlouho…:-)

anonym

Damianko, copak já, ale druzí tak snadno nerozlišují jemné nuance tvých nadsázek a druhoplánového humoru.
Tak jsem pro ně musel doplnit takovou poznámečku pod čarou (jako jsou vysvětlivky ve šroubovaném znění zákonů).
Jinak máš pravdu – tyhle věci by byly na delší polemiku (spíše mimo rámec těchto stránek, kde jsou různorodí uživatelé různě chápající různé narážky a podtexty).
P.S. Pro sarkastičtější „špílec“ se též někdy používá „kulišák“ z oblasti divadelnictví.

led

„druzí tak snadno nerozlišují jemné nuance tvých nadsázek a druhoplánového humoru. "
Možno budete prekvapený, ale väčšina tunajších užívateľov si trúfa priblížiť sa svojou inteligenciou, znalosťami a skúsenosťami tým vaším. Npodceňovala by som ich.
Ja nie, asi som len "hloupá ženská od plotny“ netrúfam si hodnotiť vaše vznešené nuance a vtip.

anonym

ad led, nějak mi asi uniká, jak příspěvek souvisí s otázkou, notabene šlo o repliku tazatelce, která přece chápe, že ty nepatříš mezi ty „některé“, jejichž se pokoušíš být mluvčím, vstoupivše do dialogu s oboustrannou nadsázkou.

Damiana

ad Mapel: A jak tě zdeformovala? 🙂