Jindrich8

Počítají se známky ze střední školy do průměru k přijetí na vysokou školu?

Dobrý den, chci se zeptat… chci jít na Masarykovu univerzitu – Právnickou fakultu do Brna. A nevím, jestli se k přijímacím zkouškám počítají známky ze střední školy jako nějaké body navíc nebo tak něco. Například pokud mám průměr ze střední 2,2, tak jestli budu mít nějaké body k přijímacím zkouškám? A z kterých ročníků se to počítá? Děkuji… nemůžu to najít.
Ach jo… Děkuji. Mate pravdu. Bude těžké se tam dostat no…

Odpovědi
Ronnie3697

Tak zrovna na právnickou bych opravdu nepočítal s bonusem za známky ze střední.

https://www.law­.muni.cz/doku­menty/36768

Podmínkou přijetí ke studiu do magisterského studijního programu Právo a právní věda a bakalářských studijních programů Právní specializace a Veřejná správa je dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání. Povinnou součástí přijímacího řízení je přijímací zkouška v podobě Testu studijních předpokladů Masarykovy univerzity (dále jen „TSP“). V přijímacím řízení není zohledňován výsledek státní maturity.

Jinak na právnickou fakultu bych chtěl mít percentil nejméně tak 85 až 90, abych si byl jistý, že mě vezmou.

Obecně o přijímacím řízení:
https://www.law­.muni.cz/conten­t/cs/studium/pri­jimaci-rizeni/

Nuk nuk

Nevím, jak je to konkrétně na Masarykově univerzitě a v případě její Právnické fakulty, ale obvykle se vyžaduje jen maturitní vysvědčení nebo nanejvýš ještě poslední vysvědčení z posledního ročníku střední školy. Vysvědčení se obvykle předkládají u zápisu. Záleží na pravidlech univerzity, ale i konkrétní fakulty. Bývá to ale uvedené na přihlášce, případně by Vám to měli sdělit přímo ve škole, kam se hlásíte.

Lamalam

Studijní oddělení ti odpoví na všechny tvé dotazy.

ivzez

Průměr 2,2 sice není katastrofální,
ale že by si zasloužil nějaké bonusové body?
Snad na technických VŠ,
kam se hlásí málo uchazečů…

Počítají se poslední dva ročníky.