Počítají se mi roky studia do roků potřebných pro vyplácení plného důchodu?

Je k tomu potřeba potvrzení či nějaký dokument potvrzený od SŠ a VŠ ???

Odpovědi
LuciJe

Podle současné právní úpravy se do důchodů nezapočítává náhradní doba (studium) získaná do 18 let věku. Ovšem těm, kteří studovali před 1. lednem 1996 se do důchodu započítává plně veškeré studium od skončené povinné školní docházky až do dovršení 18 let. Po osmnáctém roce věku se pro nárok na důchod započítává studium plně maximálně však po dobu 6 let, ovšem pro výši procentní výměry se počítá pouze v rozsahu 80 %.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/117630-do-duchodu-bez-problemu/