odik

Počítá se poštovné do hranice pro výpočet DPH při nákupu zboží mimo EU?

Hranice od které se platí DPH při nákupu zboží mimo EU je 22€. Zboží, které jsem si vybral stojí 19€ a poštovné (z Číny do České republiky) je 4€.
Projde to bez DPH, když cena zboží je nižší nebo budu muset DPH platit, protože cena zboží + poštovné danou hranici překročí? Na internetu lidi píšou obě možnosti.
PS: Pokud možno, dejte k odpovědi i nějaký oficiální zdroj informace.

Nejlepší odpověď
gecco

Limit je 22 €…
😉
Ale ano, pokud je cena nad tento limit, DPH se vypočítává z ceny včetně dopravy…
_____________­________________
Zdroj, např.: https://www.cel­nisprava.cz/cz/cel­ni-urad-praha-ruzyne/fyzicke-osoby/postovni-zasilky/prije­ti/Stranky/mi­mo-eu.aspx

Další odpovědi
cochee

Doplním geccovu správnou odpověď: ještě záleží na tom, jestli se balík celníkům „zadere za nehet.“ V dny, kdy proudí spousty balíků, vybírají balíky zřejmě podle velikosti a to ještě namátkově, takže o Vánocích například je velká šance, že ti přijde domů balík, který prostě celníci „minuli.“ Mně také těsně před V. přišel balíček spíš menší velikosti a dokonce měl na sobě napsánu cenu, která mírně překračovala celní limit a přesto ho celníci pustili dále, resp. jej asi ani neviděli.

odik

gecco: Někdo na internetu právě tvrdil, že DPH se vypočítává s ceny zboží + poštovného, ale ta hranice se bere z ceny bez poštovného … přišlo mi to jako blbost, ale radši se zeptám …
PS: Nějaký oficiální zdroj informací máš?

gecco

Hranicí pro stanovení DPH je cena včetně dopravy…
Pro stanovení cla je hranicí cena zboží (bez dopravy)…
😉
Viz zdroj, doplnil jsem…

odik

Tak jsem si to myslel správně a jen mě na fóru zmátli …

odik

Ok, upravil jsem příklad na 22€.
Já vím, že to celníci berou jak se zrovna vyspí = něco projde a něco ne … ale zajímá mě, jak je to právě oficiálně = protože pokud bych u toho zboží měl platit ještě DPH, tak už se to nevyplácí …