Bronzový

Počítá se poštovné do hranice pro výpočet DPH při nákupu zboží mimo EU?

Hranice od které se platí DPH při nákupu zboží mimo EU je 22€. Zboží, které jsem si vybral stojí 19€ a poštovné (z Číny do České republiky) je 4€.
Projde to bez DPH, když cena zboží je nižší nebo budu muset DPH platit, protože cena zboží + poštovné danou hranici překročí? Na internetu lidi píšou obě možnosti.
PS: Pokud možno, dejte k odpovědi i nějaký oficiální zdroj informace.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Limit je 22 €...
;-)
Ale ano, pokud je cena nad tento limit, DPH se vypočítává z ceny včetně dopravy...

Další odpovědi:

Stříbrný

Doplním geccovu správnou odpověď: ještě záleží na tom, jestli se balík celníkům "zadere za nehet." V dny, kdy proudí spousty balíků, vybírají balíky zřejmě podle velikosti a to ještě namátkově, takže o Vánocích například je velká šance, že ti přijde domů balík, který prostě celníci "minuli." Mně také těsně před V. přišel balíček spíš menší velikosti a dokonce měl na sobě napsánu cenu, která mírně překračovala celní limit a přesto ho celníci pustili dále, resp. jej asi ani neviděli.

Diskuze k otázce

Bronzový

odik

gecco: Někdo na internetu právě tvrdil, že DPH se vypočítává s ceny zboží + poštovného, ale ta hranice se bere z ceny bez poštovného ... přišlo mi to jako blbost, ale radši se zeptám ...
PS: Nějaký oficiální zdroj informací máš?

Zlatý

gecco

Hranicí pro stanovení DPH je cena včetně dopravy...
Pro stanovení cla je hranicí cena zboží (bez dopravy)...
;-)
Viz zdroj, doplnil jsem...

Bronzový

odik

Tak jsem si to myslel správně a jen mě na fóru zmátli ...

Bronzový

odik

Ok, upravil jsem příklad na 22€.
Já vím, že to celníci berou jak se zrovna vyspí = něco projde a něco ne ... ale zajímá mě, jak je to právě oficiálně = protože pokud bych u toho zboží měl platit ještě DPH, tak už se to nevyplácí ...

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.